Facebook’ta Nasıl Reklam Verilir? (Resimli Anlatım)

Facebook’ta Nasıl Reklam Verilir? (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Günlük yaşantımızın vazgeçilmezlerinden biri olan ve sosyal medyanın en popüler ağı Facebook’ta reklam verme sorununun nasıl giderileceği ve Reklam verme işleminin nasıl yapılacağı ile alakalı işlemleri sizlerle yazılı ve görsel olacak şekilde paylaşacağız. Bu işlemler için aşağıdaki adımları izlemeni yeterli olacaktır.

  • İlk olarak Facebook Hesabımıza giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Açılan sayfanın alt kısmında yeralan, Facebook’ta Reklam Vermeyi Öğrenin başlığı altında yeralan Başla butonuna tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

facebookta-reklam-verme-nasil-yapilirresimli-2

11858 teknik destek
  • Açılan sayfada, Facebook Reklamlarıyla farklı kitlelere erişmek ve işletme amaçlarınıza ulaşmak için hedeflemeli reklamlar oluşturabilirsiniz.” yazısının alt kısmında bulunan, Reklam Oluşturun butonuna tıklayıp devam ediyoruz.

facebookta-reklam-verme-nasil-yapilirresimli-3

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Açılan sayfada, Sayfa gönderinizin seçimi ve gönderi kodlarını girebileceğiniz alanlar olacaktır.
  • Bu alanları kendi bilgilerinize dayalı olarak doldurup sonrasında, sayfanın sağ alt kısmında yeralan Sipariş Ver butonuna tıklıyoruz.

facebookta-reklam-verme-nasil-yapilirresimli-4

  • Son olarak açılan sayfada, Reklam işlemleri hakkında bilgilerin yer aldığını görüntüleyeceksiniz.
  • Reklam Alanının ne olduğu, Bütçe ve Plan dayanağının nasıl yapıldığı hakkında bilgileri görüntüleyeceksiniz. Belirtilen bilgiler sizin için de uygunsa alt kısımda yeralan Sipariş Ver butonuna tıkladıktan sonra Facebook’ta Reklam Verme işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız.

facebookta-reklam-verme-nasil-yapilirresimli-5

11858 teknik destek

İyi gezintiler dileriz.