Facebook’ta “Kullanılan Profil, Sayfayı Temsil Ediyor” Uyarısı ve Çözümü

Facebook’ta “Kullanılan Profil, Sayfayı Temsil Ediyor” Uyarısı ve Çözümü

11858 teknik destek

1 milyar‘dan fazla kullanıcıya sahip, aynı zamanda hızla da büyümeye devam eden Facebook’ta, profillere verilen isimler, kimlikte ki ile aynı olmayabilmektedir. Kullanıcı hesaplarının çoğunluğunu farklı isimler ile açılan Facebook hesaplarında, son zamanlarda girişler esnasında sorunlar yaşanmaktadır. Yaşanılan bu sorunu giderebilmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

İlk olarak hesabımıza giriş gerçekleştirdiğimiz esnada karşımıza Using your profile” başlığı altında bir uyarı gelecektir.

11858 teknik destek
  • Profilinizdeki isim bir sayfayı andırdığından dolayı Facebook hesabınızın, bir sayfa olarak kullanılmasının daha uygun olacağı bilgisini tarafınıza iletmekte olup, aynı zamanda dilerseniz kişisel hesap olarak kullanabileceğinizin bilgisini vermektedir.
  • Sağ alt kısımda yer alan Başla butonuna tıklıyoruz.

facebook-kullanilan-profil-sayfayi-temsil-ediyor-uyarisinin-cozumu-2

Daha sonrasında İngilizce olarak 3 seçenek sunulacaktır. Bu seçeneklerden ilkini tıklayıp, sonrasında ise What is a personal account?(Kişisel hesap nedi?) başlığı altında bir pencere gelecektir.

  • Facebook bu kısımda, profillerin bireyleri temsil ettiğini ve kişisel hesapların akrabalarla, arkadaşlarla bağlantı kurulması için tasarlandığının bilgisini iletmektedir.
  • Sayfa adı olarak açmış olduğunuz hesabınızın Profil/Kişisel Hesap olarak kullanımına devam etmek istiyorsanız, isim değişikliği yapmanız gerektiğini bildirmektedir.
  • İşlemlerin gerçekleştirilebilmesi için ise sağ alt kısımda yer alan Devam butonuna tıklıyoruz.

facebook-kullanilan-profil-sayfayi-temsil-ediyor-uyarisinin-cozumu-3

11858 teknik destek

“Please continue if the following statement is correct” (Aşağıdaki ifade doğru ise devam edin) diye bir ekran gelecektir.

  • Adınızı, günlük hayattaki isminiz olarak güncelledikten sonra bu profili kullanmaya devam etmek istediğinizi onaylayacağınız bilgilendirme ve onay penceresi gelecektir.
  • Facebook, ilerideki bir adımda ise Gizlilik bilgilerinizle alakalı da değişikliğe gidileceğine ilişkin bilginin aklımızda bulunmasını istemektedir.
  • İşlemlerin devamı için sağ alt kısımda yer alan Onayla butonuna tıklıyoruz.

facebook-kullanilan-profil-sayfayi-temsil-ediyor-uyarisinin-cozumu-4

“You’re all done(İşlemleriniz tamamlandı.)” başlığı ve

“Facebook’ta ad güncellemesiyle ilgili işlemlerimizi tamamlamış bulunmaktayız, istediğiniz zaman içerisinde ise gizlilik ayarı kısmına girip Facebook’ta paylaştığınız şeyleri kimlerin görebileceğine ilişkin ayarları değiştirebilmektesiniz.

bilgilendirme mesajı ile işlemlerimizi tamamlamış bulunuyoruz.

facebook-kullanilan-profil-sayfayi-temsil-ediyor-uyarisinin-cozumu-5

İyi gezintiler dileriz