FACEBOOK’TA KİLİTLENEN, ÇALINAN VE KAPATILAN HESAPLAR İÇİN KİMLİK İBRAZI NASIL YAPILIR?

FACEBOOK’TA KİLİTLENEN, ÇALINAN VE KAPATILAN HESAPLAR İÇİN KİMLİK İBRAZI NASIL YAPILIR?

11858 teknik destek

Sosyal medyanın en popüler ağı Facebook’ta en çok yaşanılan sorunlarından birisi de çalınan, kilitlenen veya Facebook tarafından kapatılan hesaplar.

Kilitlenen, bir başkası tarafından çalınan, Facebook tarafından kapatılan hesaplar için aşağıdaki adımları izlemeniz halinde hesabınız Facebook tarafından açılacaktır.

Facebook hesabınıza, mail adresiniz ve şifreniz ile girdikten sonra karşınıza şöyle bir uyarı gelir:

11858 teknik destek

Biri Hesabına Giriş Yapmış olabilir

Bilgilerini güvende tutmak için hesabını kilitledik. Kilidi açabilmemiz için önce lütfen kimliğini doğrula ve şifreni değiştir. Bu işlemi tamamlayana kadar hesabın gizli kalacak.

facebookta-kilitlenen-calinan-ve-kapatilan-hesaplara-kimlik-ibrazi-yapma-2

Çalınan hesap için, tarayıcı adres satırını temizleyerek www.facebook.com/Hacked yazıp Enter‘a basıp, hesaba giriş mail adresini ve şifresini yazdığınızda “Bir Güvenlik Kontrolü Seç“ başlıklı bir pencere gelecektir. “Kimliğini nasıl onaylamak istiyorsun?” açıklamasının altında ”Fotoğraflı bir kimlik yükle“ seçeneğini seçip alt kısımda yer alan Devam butonuna tıklıyoruz.

facebookta-kilitlenen-calinan-ve-kapatilan-hesaplara-kimlik-ibrazi-yapma-3

11858 teknik destek

Daha sonrasında açılan sayfada, Fotoğraflı Kimliğini Yükle başlığının alt kısmında kabul edilen kimliklerin nasıl gönderileceğine ilişkin bilgilendirmeler bulunmaktadır.

Bu bilgilere göz attıktan sonra işlemlerimizin devamı için ekranın sağ alt kısmında yer alan Devam butonuna tıklıyoruz.

Sonrasında kimlik ibrazını göndermek için bir sayfa açılacaktır.

  • Dosyaları Seç

butonuna/linkine tıklayarak, TC. Kimlik ve Seri Numarasını kapalı olacak şekilde çektiğimiz resmi seçip, “Bir Devlet Kurulum Tarafından Verilen Kimliğimdir” kutucuğunu da işaretledikten sonra alt kısımda yer alan Devam butonuna tıklıyoruz.

facebookta-kilitlenen-calinan-ve-kapatilan-hesaplara-kimlik-ibrazi-yapma-4

“Sana nasıl güvenli bir şekilde ulaşabiliriz?” başlıklı pencerde “Lütfen sana e-postayla nasıl ulaşabileceğimizi bize bildir. Facebook hesabını güvende tutmak için, bu e-posta adresine sadece senin giriş yapabildiğinden emin ol.” açıklamasının altında, E-posta adresi kutucuğuna, Facebook’un size ulaşabileceği ve sizin de erişim sağlayabileceğiniz bir mail adresi yazıp, ekranın alt kısımda yer alan Devam butonuna tıklıyoruz.

facebookta-kilitlenen-calinan-ve-kapatilan-hesaplara-kimlik-ibrazi-yapma-5

Açılan sayfada,

  • Facebook tarafından kimliğinizi aldık incelemeler yapıldıktan sonra tarafımıza iletmiş olduğumu e-posta adresi üzerinden sizinle iletişime geçeceğiz

bilgisi gelecektir. Gelen bilgi sonrasında, Facebook tarafından tarafımıza geri dönüş sağlanmasını bekleyip, gelen bilgiye istinaden hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz.