Facebook’ta Çevrimdışı Olayları Kullanma (Resimli Anlatım)

Facebook’ta Çevrimdışı Olayları Kullanma (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Bizleri takip eden değerli makale okuyucularımızla bu yazımızda Facebook’ta Çevrimdışı Olayları Kullanma işlemlerini paylaşacağız.

Her geçen gün getirmiş olduğu yeniliklerle kullanıcılarını mest eden Facebook, yeniliklerine bir tanesini daha eklemiş bulunmaktadır. Ancak getirilen yenilikler bir mesaj ile kullanıcılara bildirilmediğinden, birçok kullanıcı bu özelliğin varlığından habersiz olmasından dolayı kullanım sağlayamamaktadır. Sayfa sahiplerinin merakla beklediği bu özellikle birlikte artık Facebook’ta çevrimdışıyken bile sayfanızın ziyaretçilerini görebilecek, grafik kontrolü sağlayabileceksiniz.

11858 teknik destek

İşlemleriniz için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • İlk olarak Facebook hesabına giriş gerçekleştiriyoruz. Daha sonra tarayıcının adres satırını temizleyerek www.facebook.com/manage” yazdıktan sonra Enter’a basıyoruz.
  • Gelen sayfanın sol tarafında bulunan “Facebook Reklamları” kısmına tıklayıp, açılan sayfada karşımıza gelen menüler içerisinde Çevrimdışı Olaylar (Yeni) menüsüne tıklıyoruz.

Facebook’ta Çevrimdışı Olayları Kullanma 2

  • Daha sonra karşımıza Çevrimdışı Olayları Kullanmaya Başlama” başlığı altında bir sayfa gelecektir. Gelen sayfanın alt tarafında bulunan Kullanmaya Başla” bölümüne tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

Facebook’ta Çevrimdışı Olayları Kullanma 3

11858 teknik destek
  • Yaptığımız işlemlerin devamında karşımıza gelen bilgilendirme sayfasında Kabul ve Devam Et” butonuna tıklayarak işlemlerimize devam ediyoruz.

Facebook’ta Çevrimdışı Olayları Kullanma 4

  • Facebook’ta Çevrim Dışı Olayları Kullanma işlemlerimizin devamında gelen sayfada Kopyala ve yapıştır” seçeneği üzerinden isim yazabilir ya da Yeni dosya ekleyebilirsiniz.
  • Yükleme adı: kısmına ise belirleyeceğiniz bir isim girdikten sonra alt kısımda bulunan İleri” butonuna tıklıyoruz.

Facebook’ta Çevrimdışı Olayları Kullanma 5

  • “İleri” butonuna tıkladıktan sonra verdiğimiz isim ile alakalı olarak ekranın sağ tarafında bulunan bilgilerle, işlemler için özelliklerini belirlememiz durumunda Yükle” bölümüne tıklıyoruz.
  • İşlemleri sağladıktan sonra zorunlu olan Olay Adı” ve Event Time” alanlarının değerlerini de belirliyoruz.
  • Daha sonrasında “Şifrelenmiş Yükleme ve Oluşturma” aşamasında ilgili alanlara gerekli bilgileri giriyoruz.
  • Tüm aşamalardaki işlemleri tamamladıktan sonra Çevrimdışı Olayları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Facebook’ta Çevrimdışı Olayları Kullanma 6

İyi gezintiler dileriz

 

Onurcan ALBAYRAK