Facebook’ta ‘Business Manager’ için Editör, Sayfa Yöneticisi Ekleme (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Siz değerli makale okurlarımızla bu yazımızda Facebook Business Manager Sayfasına Kişi Ekleme işleminin nasıl yapılabileceğini paylaşacağız.

Son zamanların en gözde özelliklerinden biri haline gelen Business Manager, kullanıcılarının kısa süre içerisinde göz bebeği haline gelmiş durumda. Facebook sayfa kullanıcılarının oldukça çok ilgi odağı haline gelen Business Manager uygulaması içerisinde sayfa oluşturan kullanıcıların, oluşturdukları sayfa için Editör, Sayfa yöneticisi gibi ekleme işleminin nereden ve nasıl yapılacağını bilmemesi oldukça can sıkıcı bir hal almaktadır. Sizler için konunun araştırması gerçekleştirdik ve Facebook Business Manager Sayfasına Kişi Ekleme işleminin nasıl yapılacağını paylaşacağız.

11858 teknik destek

Aşağıdaki adımları izleyerek Business Manager sayfanıza Editör, Sayfa Yöneticisi vs. ekleyebilirsiniz.

11858 teknik destek
  • Facebook Business Manager Sayfasına Kişi Ekleme işlemleri için ilk olarak Facebook hesabımıza giriş gerçekleştiriyoruz. Daha sonrasında adres satırını temizleyip www.facebook.com/manage” yazdıktan sonra Enter’a tıklıyoruz.
  • Gelen ekranın sol üst kısmında Facebook Reklamları” menüsüne tıklıyoruz.
  • Sonrasında açılan sayfadaki menüler içerisinde Business Manager Ayarları” bölümüne giriş gerçekleştiriyoruz.

Facebook Business Manager Sayfasına Kişi Ekleme 2

11858 teknik destek
  • Gelen ekranın sol tarafında yer almakta olan Bayrak” (Flag) simgesi, sayfa bilgisini temsil etmektedir. “Bayrak” simgesine tıkladığımızda, daha öncesinde Business Manager hesabında oluşturmuş olduğumuz sayfa karşımıza gelecektir.
  • Gelen sayfanın sağ tarafında yer almakta olan Kişi Ekle” menüsüne tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

Facebook Business Manager Sayfasına Kişi Ekleme 3

11858 teknik destek
  • Facebook Business Manager Sayfasına Kişi Ekleme işlemlerinin son adımında ise, gelen ekranda eklemek istediğimiz kişinin ismini yazdıktan sonra vereceğimiz görevlendirmeyi seçip alt tarafta yer almakta olan Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıklamamız yeterli olacaktır.

Facebook Business Manager Sayfasına Kişi Ekleme 4

İyi gezintiler dileriz

 

Onurcan ALBAYRAK