Facebook Şantaj, Mahrem Görüntüleri Paylaşma Tehditlerini Şikayet Etme

Facebook Şantaj, Mahrem Görüntüleri Paylaşma Tehditlerini Şikayet Etme

11858 teknik destek

Facebook üzerinden özel bilgilerinizin, yani kişilik haklarınızın ihlali ile ilgili şikayetlerinizi ancak sosyal medya üzerinden sağlayabilirsiniz. Herhangi bir kişi tarafından paylaşılan bilgilerinizin veya tehdit içerikli alınan mesajların kaldırılması ve Facebook tarafından gerekli işlemlerin yapılması için bildirimde bulunmanız gerekmektedir. Facebook‘a, gizli tutmak istediğiniz bilgilerinizi, kendisine para göndermesini isteyen kişileri bildirmeniz veya emniyet teşkilatına bu konu hakkında bilgilendirmeniz de sizin için çözüm yolu olabilir.

1

11858 teknik destek

Şikayetiniz için Facebook üzerinden istenilen bilgiler doğrultusunda ilerlemeliyiz. Aynı zamanda Facebook üzerinden tehdit eden kişilerin bilgilerini de doğru şekilde iletmemiz, Facebook tarafından işlem yapılabilmesi için önemlidir. Tanıdığınız birinin görüntüleri paylaşılmışsa, yine bu adımlar üzerinden bildirimde bulunabilirsiniz.

11858 teknik destek

2

Sizi tehdit eden veya izinsiz görüntülerinizi, bilgilerinizi paylaşan kişiyi şikayet etmek için; https://www.facebook.com/help/contact/567360146613371 linki üzerinden işlem yapabilirsiniz.