Facebook Reklamları İçin Kampanya Oluşturma (Resimli Anlatım)

Facebook Reklamları İçin Kampanya Oluşturma (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Sosyal medyanın tartışmasız en çok kullanılan ağı Facebook’ta, reklam hesapları olanlar için kampanya‘nın nasıl oluşturulabileceğini paylaşacağız.

Siz değerli okuyucularımızla, Facebook hesaplarınızda oluşturmuş olduğunuz sayfalarda verdiğiniz reklamlar için nasıl kampanya oluşturabileceğinizi yazılı ve görsel olacak şekilde paylaşacağız. Oluşturacağımız kampanya ile birlikte sayfanızdaki ağı daha geniş alana yayabilir, verilecek olan siparişlerin sayısını arttırabilirsiniz. Sağladığı bu avantaja rağmen bir çok sayfa sahibi de Facebook Reklamları için Kampanya Oluşturma işlemlerinin nereden ve nasıl yapılacağını bilmemektedir.

Facebook Reklamları için Kampanya Oluşturma adımlarını aşağıda bulabilirsiniz.

  • İşlemlerimiz için öncelikle Facebook hesabımıza giriş sağlıyoruz. Daha sonra adres satırını temizleyip arama www.facebook.com/manage” yazarak Enter’a basıyoruz.

Gelen ekranın sol üst bölümünde bulunan Facebok Reklamları menüsüne tıklayıp açılacak olan sayfada ise Power Editör menüsüne tıklıyoruz.

Facebook Reklamları İçin Kampanya Oluşturma 2

11858 teknik destek
  • Facebook Reklamları için Kampanya Oluşturma işlemlerimize devam ederken gelecek olan sayfada Kampanya Oluştur bölümüne tıklıyoruz.

Facebook Reklamları İçin Kampanya Oluşturma 3

11858 teknik destek
  • Karşımıza Kampanya Oluşturun” başlığı altında bir sayfa gelecektir. Gelecek olan sayfadaki bilgileri aşağıdaki şekilde doldurabilirsiniz.
  • Kampanya Adı:kısmına kendinizin belirleyeceği bir kampanya adı vermeniz yeterli olacaktır.
  • Reklam Seti Adı:alanına da aynı şekilde belirleyeceğiniz bir isim giriyoruz.
  • Reklam Adı:kısmına reklam adını belirlendikten sonra ekranın sağ alt kısmında bulunan “Oluştur” butonuna tıklamamız halinde Kampanya oluşturma işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız.

Facebook Reklamları İçin Kampanya Oluşturma 4

 

Facebook Reklamları İçin Kampanya Oluşturma 5

Facebook Reklamları için Kampanya oluşturduktan sonra yine aynı yerde bulunan bölüme gelerek oluşturmuş olduğumuz Reklam kampanyası için işlem sağlayabilirsiniz.

 

Onurcan ALBAYRAK