Facebook Reklam Raporu Oluşturma (Resimli Anlatım)

Facebook Reklam Raporu Oluşturma (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Siz değerli okurlarımıza bu makalemizde Facebook‘ta Reklam Raporu Oluşturma işlemlerinin nereden yapılacağını paylaşacağız,

Hemen hemen bütün kullanıcıların bir Facebook sayfası olmaya başladığı son dönemlerde reklamlarla ilgili raporların nasıl oluşturulduğu, Facebook sayfa kullanıcılarının merak ettiği işlemlerden biri halinde gelmiş durumdadır. Sizler için konunun araştırmasını detaylı bir şekilde sağlamış bulunmaktayız. İşlemlerin nereden ve nasıl yapılacağını sizlerle yazılı ve görsel olacak şekilde paylaşacağız. İşlemler için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

11858 teknik destek
  • İlk olarak Facebook hesabımıza giriş gerçekleştiriyoruz, sonrasında adres satırını temizleyerek www.facebook.com/manage” yazıp Enter’a bastığımızda gelen sayfanın sol tarafında bulunan Facebook Reklamları” bölümüne tıklayıp bu alandan da Reklam Raporları” bölümüne giriyoruz.

Facebook Reklam Raporu Oluşturma (Resimli Anlatım) 2

11858 teknik destek
  • Gelen sayfanın sağ tarafında bulunan “Rapor Oluştur” butonuna tıklıyoruz.

Facebook Reklam Raporu Oluşturma (Resimli Anlatım) 3

  • Daha sonrasında karşımıza gelen bilgilendirme ekranında, oluşturacağınız raporlarla ilgili seçenekleri isteğiniz doğrultusunda girişini gerçekleştirdikten sonra sol kısımda bulunan Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıklıyoruz.

Facebook Reklam Raporu Oluşturma (Resimli Anlatım) 4

11858 teknik destek

 

Facebook Reklam Raporu Oluşturma (Resimli Anlatım) 5

  • “Raporu Kaydetme” başlığı altında gelecek olan ekranda raporunuza bir isim belirleyip Kaydet” butonuna tıkladığınızda Facebook Reklam Raporu Oluşturma” işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız.
  • Yaptığınız işlemler sonrasında yine aynı menülerden gelip, oluşturduğunuz reklamların düzenlemesini gerçekleştirebilirsiniz.

İyi gezintiler dileriz.