Facebook Reklam Hesap Kitle Ayarları (Resimli Anlatım)

Facebook Reklam Hesap Kitle Ayarları (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Facebook, Facebook Reklam Ayarı, Facebook Hedef Kitle, Facebook Reklam Hesap Kitle Ayarları Nasıl yapılır?

 

11858 teknik destek

Sosyal medya platformlarının tartışmasız en çok kullanılan ağı olan Facebook, her geçen gün getirmiş olduğu yeniliklerle kullanıcılarını daha da memnun ederek, daha geniş alana yayılmaktadır.

11858 teknik destek

Son yeniliklerinden birisi ise reklam hesapları olan kullanıcılarına Reklam Hedef Kitlesini ayarlama olanağını sunması oldu.

 

Ancak bir çok Facebook kullanıcısı, sayfalarıyla ilgili verdikleri reklamlarla alakalı olarak, Facebook Reklam Hesap Kitle Ayarlarının nereden ve nasıl yapılacağını bilmemektedir. Konunun sizler için araştırmasını gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Konu ile alakalı yapılması gerekenler için aşağıdaki adımlarımızı izlemeniz yeterli olacaktır.

 

 • İlk olarak Facebook hesabımıza giriş gerçekleştirdikten sonra, arama satırını temizleyip www.facebook.com/manage yazdıktan sonra Enter’a basıyoruz ve karşımıza gelen sayfanın üst tarafında yer almakta olan “Facebook Reklamları” bölümüne tıklıyoruz.
 • “Facebook Reklamları” bölümüne tıkladıktan sonra karşımıza gelen sayfada “Hedef Kitleler” menüsüne tıklıyoruz.

Facebook Reklam Hedef Kitle Ayarları 1

 • Facebook Reklam Hesap Kitle Ayarları ile ilgili açılan bilgilendirme ekranında “Sizin İçin Önemli Olan Kişilere Erişin” başlığı altında bir sayfa gelecektir.

 

 • Özel Hedef Kitle Oluştur:Özel hedef kitleleri kullanarak, işletmenize veya ürünüze ilgi göstermiş olan kişilerle bağlantı kurmanıza, müşterilerinizin iletişim bilgilerinden, internet sitesi trafiğinizden veya mobil uygulamanızdan bir hedef kitle oluşturmanıza yardımcı olmaktadır.

 

 • Benzer Hedef Kitle Oluştur:Bu alanda ise önemsediğiniz hedef kitlelere benzeyen yeni kişilere erişebilir, sayfanızı beğenen kişilere, dönüşüm piksellerine veha mevcut herhangi bir Özel Hedef Kitlenize dayalı bir benzer hedef kitle oluşturabilmektesiniz.

 

 • Kaydedilen Hedef Kitle:Sıkça kullandığınız hedefleme seçeneklerini yeniden kolayca kullanmak için kaydedebiliyor, demografik bilgileri, ilgili alanlarını ve davranışları seçip ve ileride vereceğiniz reklamlarda da yeniden kullanım sağlayabilmeniz için kaydedebiliyorsunuz.

Facebook Reklam Hedef Kitle Ayarları 2

 • İlk olarak “Özel Hedef Kitle Oluşturun”. Bu hedef kitle ayarları üzerinden ilerlemek isteyen Facebook kullanıcıları, kendilerine uygun seçeneği seçip işlemlere devam ediyoruz.

Facebook Reklam Hedef Kitle Ayarları 3

 • İlk olarak “Özel Hedef Kitle Oluşturun”. Bu hedef kitle ayarları üzerinden ilerlemek isteyen Facebook kullanıcıları, kendilerine uygun seçeneği seçip işlemlere devam ediyoruz.

 

 • Daha sonra Müşteri Dosyası alanına tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

Facebook Reklam Hedef Kitle Ayarları 4

 • Facebook Reklam Hedef Kitle Ayarı ile ilgili özel hedef kitle işlemlerimize devam ederken karşımıza gelen ekranda, “Bir dosya seçip veya verileri kopyalayın ve yapıştırın” menüsüne tıklıyoruz.

Facebook Reklam Hedef Kitle Ayarları 5

 • Sonrasında gelen ekrandaki bilgileri, kendi hedef kitlenize bağlı olarak ele alıp, bu bilgileri isteğinize göre doldurmanız yeterli olacaktır.

Facebook Reklam Hedef Kitle Ayarları 6

 • “Veri Eşleştirmesini Düzenleyin” alanını da kendimize özgü düzenliyoruz. “Şifreleme Yükleme ve Oluşturma” ve sonrasında ise “Sonraki Adımları” da kendinize özgü doldurmanız halinde, “Özel Hedef Kitle Ayarlarını” yapılandırabileceksiniz.
 • İkinci olarak “Benzer Hedef Kitle Oluşturma” ile alakalı bölüme tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi bir sayfa gelecektir. Bu sayfa ierisinde, “Kaynak:” kutucuğuna sayfa bilginizi girebiliyorsunuz.
 • “Ülke:” kısmını Türkiye olarak yapılandırıp diğer ayarları da sağladıktan sonra, sayfanın alt kısmında bulunan “Hedef Kitle Oluştur” kutucuğuna tıklamanız halinde kitlenizi profiliniz oluşturmuş olacaksınız.
 • Bu işlemlerle “Facebook Reklam Hesap Kitle Ayarlarınızı” yapılandırabilmektesiniz. Ayarlarınızı bu şekildedir. İyi gezintiler dileriz.