Facebook ‘Özel Dönüşüm’ Oluşturma (Resimli Anlatım)

Facebook ‘Özel Dönüşüm’ Oluşturma (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Siz değerli makale okuyucularımızla Facebook‘ta Özel Dönüşüm Oluşturma işlemlerinin nasıl yapılacağını paylaşacağız.

Yenilikleriyle göz kamaştıran ve her geçen gün hızla daha geniş kullanıcı kitlesine yayılan Facebook, bir yeni özelliğini daha kullanıcılarının beğenisine sunmuş bulunmakta. Facebook’a yeni eklenen Özel Dönüşüm özelliği ile ilgili olarak birçok Facebook kullanıcısı bu özelliğin nasıl oluşturulacağını bilmemektedir. Konunun araştırmasını sizler için gerçekleştirdik; Facebook‘ta “Özel Dönüşüm Oluşturma” ile ilgili işlemler için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

11858 teknik destek
  • Facebook‘ta Özel Dönüşüm Oluşturma işlemleri için ilk olarak Facebook hesabımıza giriş gerçekleştirip, daha sonrasında adres satırını temizleyerek www.facebook.com/manage yazıp Enter’a basıyoruz.
  • Gelen sayfanın sol tarafında bulunan Facebook Reklamları” bölümüne tıkladıktan açılan sayfada bulunan Özel Dönüşümler” bölümüne tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

Facebook Özel Dönüşüm Oluşturma (Resimli Anlatım) 2

  • Karşımıza gelecek olan ekranın sol üst kısmında bulunan, Özel Dönüşüm Oluştur” bölümüne tıklıyoruz.

Facebook Özel Dönüşüm Oluşturma (Resimli Anlatım) 3

  • “Bir Özel Dönüşüm Oluşturun” başlığı altında açılacak olan sayfaya kendinize uygun bir isim belirledikten sonra, kategori ayarınızı da kendiniz seçip, alt kısımda bulunan İleri” butonuna tıklıyoruz.

Facebook Özel Dönüşüm Oluşturma (Resimli Anlatım) 4

11858 teknik destek
  • Gelecek olan sayfada bulunan ayarlarda ise, Ad:kısmına yine kendinizin belirleyeceği bir isim giriyoruz.
  • Değer:kısmına ise ne kadarlık bir değer vermek istiyorsanız bu değeri verip, ekranın sağ alt tarafında bulunan Oluştur” butonuna tıklıyoruz.

Facebook Özel Dönüşüm Oluşturma (Resimli Anlatım) 5

  • “Facebook Özel Dönüşüm Oluşturma” işlemlerimizin sonuna geldiğimizde ise Facebook tarafından size bir kod verilecektir. Bu kodu bir yere not almanızda fayda var. İşlemi tamamladıktan sonra alt tarafta bulunan “Bitti” butonuna tıklamanız yeterlidir.

Facebook Özel Dönüşüm Oluşturma (Resimli Anlatım) 6

  • “Facebook Özel Dönüşüm Oluşturma” işlemini tamamladıktan sonra yine aynı menülerden geldiğinizde, “Özel Dönüşüm” bilgilerinize artık ulaşabilir ve isteğinize bağlı olarak 40 tane daha “Özel Dönüşüm” oluşturabilirsiniz.

Facebook Özel Dönüşüm Oluşturma (Resimli Anlatım) 7