Facebook Güvenlik Kontrolü Uyarısı ve Çözümü (Resimli Anlatım)

Facebook Güvenlik Kontrolü Uyarısı ve Çözümü (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Güvenilirliğinin son zamanlarda tartışıldığı Facebook‘ta, alınan önemler için atılan adımlar oldukça başarılı sonuçlar getirmiş durumda. Aldığı önemlerle kaybettiği kullanıcıları geri kazanmak isteyen Facebook, hesaplara girişler sonrasında kullanıcılarından bilgiler istemektedir.

Bu girişler sonrasında istenilen bilgilerin verilmemesi halinde kullanıcısının hesabına giriş yapmasına izin vermemektedir.

11858 teknik destek

Son zamanlarda Facebook hesaplarına giriş sırasında sıklıkla karşılaşılan Facebook Güvenlik Kontrolü Uyarısı” sonrasında birçok kullanıcı nasıl bir işlem gerçekleştireceğini bilmemektedir.

11858 teknik destek

Konunun araştırmasını siz değerli kullanıcılarımız için gerçekleştirdik.

İşlemlerimizle alakalı öncelikle Facebook hesabına giriş gerçekleştiriyoruz.

11858 teknik destek

Daha sonrasındaki işlemleri, aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz.

  • Hesabımıza giriş gerçekleştirdikten sonra karşımıza Güvenlik Kontrolü” üst başlığı altında bir uyarı gelecektir. Hesabını doğrulamak için telefonunu kullan” başlığı altında Kullandığın telefon numarası sadece bir hesabı doğrulayabilir. Numaranı girdiğinde, hesabını doğrulamak için Facebook’a girebileceği bir kod alacaksın.

Telefon numaran Zaman Tüneline eklenecek ve telefon numaranı kimlerle paylaşacağını seçebileceksin. Zaman tünelindeki bilgilerin nasıl kullanıldığına ilişkinde bilgi ekranı yer almakta olacaktır.açıklamasının alt kısmında bulunan Cep telefon numarası gir” butonuna tıklıyoruz.

Facebook Güvenlik Kontrolü Uyarısı (Resimli Anlatım) 2

11858 teknik destek
  • Daha sonrasında açılan bilgilendirme penceresinde yer alan
  • Telefon Numarası:kısmına, bundan sonraki dönem içerisinde Facebook hesabınıza girişte kullanabileceğiniz GSM numaranızın girişini gerçekleştiriyoruz. Gireceğimiz numara daha öncesinde Facebook‘ta kullanılmayan bir numara olmamasıa dikkat ediyoruz. Ardından Devam butonuna tıklıyoruz.

Facebook Güvenlik Kontrolü Uyarısı (Resimli Anlatım) 4

  • İşlemlerimizin son adımında Onay Kodunu Gir” başlığı altında bir sayfa açılacaktır. Giriş gerçekleştirmiş olduğumuz GSM numaramıza, Facebook tarafından “Onay Kodu” gönderilecektir. Gelen Onay Kodunu” ekrandaki alana girdikten sonra Onayla” butonuna tıklıyoruz.
  • Devamında ilk giriş sağlamış olduğunuz ekran karşınıza gelecektir. O ekrandaki bilgilendirmenin alt kısmında bulunan Devam” seçeneğine tıkladıktan sonra Facebook” hesabınıza giriş gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook Güvenlik Kontrolü Uyarısı (Resimli Anlatım) 3

İyi gezintiler dileriz.