Facebook Fotoğraf Kaldırma İsteği

Facebook Fotoğraf Kaldırma İsteği

11858 teknik destek

Bu yazımızda siz değerli makale okurlarımızla “‘Facebook’ta Fotoğraf Kaldırma İsteği” için yapılması gereken işlemleri yazılı ve görsel olarak paylaşacağız.
Bu konu her ‘Facebook’ kullanıcısının başına gelebilecek en büyük problemlerden bir tanesidir. Kişinin kişisel gizliliğinin, mahremiyetinin ve hatta güvenliğinin ihlaline giren bu sorun ile karşılaşan birçok ‘Facebook’ kullanıcısı, kendisine uygulanan bu ihlal ve zorbalıkla ilgili çözüm aramaktadır. Konunun araştırmasını siz değerli makale okurlarımız için kapsamlı bir şekilde sağlamış bulunmaktayız. Sorunun çözümüne yönelik gerekli işlemler için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.
• İlk olarak bilgisayarımızdan bir internet tarayıcısı (Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, vs.) açıp, adres satırını temizledikten sonra ‘www.facebook.com/help/contact/345665165520196’ URL’sini kopyalayıp yapıştıralım ve Enter’a basalım.

Facebook Fotoğraf Kaldırma İsteği
• ‘Gizlilik Hakları – Fotoğraf Kaldırma İsteği’ başlıklı bir sayfa gelecektir. Bu sayfadaki formda istenen bilgileri aşağıdaki şekilde doldurabilirsiniz.
◦ ‘Kimin Hakları İhlal Ediliyor?’
◦ ‘Benim Haklarım’ olarak işaretlemiş bulunmaktayız. Eğer çocuğunuzun ya da bir tanıdığınızın fotoğrafı ile ilgili bir işlem yapıldıysa, bununla ilgili seçeneği seçebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

◦ ‘Kaç Yaşındasınız?’
◦ ‘18 Yaşında ya da daha büyük’ seçeneğini seçip, işlemlerinize devam edebilirsiniz.
◦ ‘Nerede Yaşıyorsunuz?’
◦ ‘Amerika Birleşik Devletleri’nin Dışında’ seçeneğini seçelim.
◦ ‘Adınız:’ bölümünün alt satırına isim, soyisim bilgilerini ekledikten sonra sizin fotoğrafınızı paylaşan kişinin/hesabın URL’sini kopyalayıp yapıştırdıktan ve alt kısımdaki kutucuğu işaretledikten sonra ‘Gönder’ butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

11858 teknik destek

Facebook Fotoğraf Kaldırma İsteği_2

Hazırlayan: Onurcan ALBAYRAK