Facebook E-posta Bildirimlerini Şifreleme (Resimli Anlatım)

Facebook E-posta Bildirimlerini Şifreleme (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Bu yazımızda siz değerli makale okurlarımıza ‘Facebook’ e-posta bildirimlerini şifreleme işlemi hakkında bilgi vereceğiz.
‘Facebook’ tarafından gönderilecek bildirimleri, ekleyeceğiniz ilave güvenlik ayarıyla artık daha güvenli bir şekilde alabilecek ve bu işlem ile birlikte ‘Facebook’ hesabınızdaki bütün işlemleri güvenliğini artırmış olacaksınız. Ancak gelen bu yeni özelliğin nasıl kullanılacağı hakkında bilgi sahibi olmayan birçok kullanıcı var ve bu kullanıcılar için gerekli araştırmayı sağlamış bulunmaktayız. İşlemler için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

• Öncelikle Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz.
• Daha sonra, profil sayfasının sol üst kısmında bulunan ‘ok’ simgesine tıklıyoruz ve açılan menü listesinde ‘Ayarlar’ menüsüne giriş yapıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Facebook E-posta Bildirimlerini Şifreleme (Resimli Anlatım)
• Açılan sayfanın sol tarafında bulunan ‘Güvenlik ve Giriş’ menüsüne tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.
Facebook E-posta Bildirimlerini Şifreleme_2
• Açılan sayfada yer alan ‘Şifrelenmiş bildirim e-postaları’ yazısının sağ tarafında bulunan ‘Düzenle’ butonuna tıklıyoruz.
Facebook E-posta Bildirimlerini Şifreleme_3
Şifrelenmiş bildirim e-postaları’ başlığı altında ‘OpenPGP Ortak Anahtarını buraya gir:’ yazısının altındaki kutucuğa, kendi oluşturduğumuz anahtarı giriyoruz ve ‘Değişiklikleri Kaydet’ butonuna tıklayıp, işlemlerimizi tamamlıyoruz.
Facebook E-posta Bildirimlerini Şifreleme_4

İyi gezintiler dileriz.

Hazırlayan:Onurcan ALBAYRAK