Facebook Business Manager’da Sayfayı Kaldırma (Resimli Anlatım)

Facebook Business Manager’da Sayfayı Kaldırma (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Siz değerli okuyucularımızla bu yazımızda Facebook Business Manager’da Sayfa kaldırma işlemlerinin nereden ve nasıl yapılacağını paylaşacağız.

Getirmiş olduğu yeniliklerin ardı arkası kesilmeyen, her geçen gün yeni özelliklerle kullanıcılarının karşısına çıkan ve en çok da güncelliğiyle sevilen Facebook‘ta, hesaplarında Sayfa‘ları olan kullanıcıların yeni adresi Business Manager olmuş durumda. Business Manager hesaplarında oluşturulan sayfanın, ilerleyen dönemlerde kaldırılmasını istediklerinde bu işlemlerin nasıl yapılacağının bilinmemesi, kullanıcıların sayfa oluşturmasında sorun teşkil etmekte. Bu işlemin nereden ve nasıl yapılacağını sizlerle yazılı ve görsel olarak paylaşacağız.

11858 teknik destek
  • Facebook Business Manager’da Sayfayı kaldırma işlemi için ilk olarak Facebook hesabımıza giriş gerçekleştiriyoruz. Daha sonra adres satırını temizleyip www.facebook.com/manage” yazdıktan sonra Enter’a basıyoruz.
  • Gelen ekranın sol üst kısmında Facebook Reklamları” menüsüne tıklıyoruz.
  • Sonrasında açılan sayfadaki menüler içerisinde Business Manager Ayarları” menüsüne giriş gerçekleştiriyoruz.

Facebook Business Manager’da Sayfayı Kaldırma 2

11858 teknik destek
  • Karşımıza gelecek olan sayfanın sağ üst kısmında yer almakta olan Ticari Hesap Ayarları” butonuna tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

Facebook Business Manager’da Sayfayı Kaldırma 3

11858 teknik destek
  • Daha sonra karşımıza gelen sayfanın sol kısmında bulunan “Bayrak” (Flag) ikonuna tıklayıp, açılan menüler içerisinde sağ tarafta yer almakta olan Çıkar” menüsüne tıklıyoruz.

Facebook Business Manager’da Sayfayı Kaldırma 4

  • Facebook Business Manager’da Sayfa Kaldırma işlemlerinin son adımında ise karşımıza, Sayfayı Kaldır?” başlığı altında Bu sayfayı kaldırmak istediğinizden emin misiniz? Kaldırırsanız, Business Manager’da Sayfaya erişemezsiniz.” bilgilendirme/uyarı mesajının yeraldığı bir onay penceresi açılacak.
  • Kaldır” butonuna tıklamanız halinde Business Manager hesabınızda oluşturmuş olduğunuz sayfa kaldırılacaktır.

Facebook Business Manager’da Sayfayı Kaldırma 5

 

İyi gezintiler dileriz.

 

Onurcan ALBAYRAK