Facebook Business Manager’da Geliştirme Ayarı (Resimli Anlatım)

Facebook Business Manager’da Geliştirme Ayarı (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Siz değerli makale okuyucularımızla bu yazımızda Facebook Business Manager’da Geliştirme Ayarlarının nasıl yapılabileceğini paylaşacağız.

Sosyal medyanın en popüler ağı Facebook‘ta gün geçmesin ki yeni bir yenilik gelmiş olmasın. Facebook hesaplarındaki Business Manager hesabınızla ilgili gelen geliştirme ayarlarını anında yapmanız durumunda Yönlendirme Sayfanızı, Reklam Hesaplarınızı ve Sayfalarınızı kolayca kontrol edebileceksiniz. Ancak gelen bu yeni güncellenmenin nasıl yapılacağı birçok kullanıcı tarafından bilinmediğinden dolayı, sizler için konunun araştırmasını gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

İşlemlerimiz için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

11858 teknik destek
  • İlk olarak Facebook hesabımıza giriş gerçekleştirdikten sonra tarayıcının adres satırını temizleyerek www.facebook.com/manage” yazıp Enter’a basıyoruz.
  • Gelen sayfanın üst kısmında Facebook Reklamları” bölümüne tıklayıp, açılan sayfadaki menüler içerisinde Business Manager” menüsüne tıklıyoruz.

Facebook Business Manager’da Geliştirme Ayarı 2

  • Facebook tarafından getirilen geliştirilen Business Manager özelliği tüm kullanıcıları için geçerli olduğundan dolayı, bu alana girmemiz halinde karşımıza aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi bir uyarı gelecektir. Gelen uyarı için herhangi bir işlem gerçekleştirmemize gerek kalmadan alt kısımda bulunan İleri” butonuna tıklayıp devam ediyoruz.

Facebook Business Manager’da Geliştirme Ayarı 3

11858 teknik destek
  • “Her şeyi tek bir yerde gör” başlığı altındaki “Reklam Hesapları, onları kolaylıkla gözden geçirebilmeniz için gruplandı. Bunun yanında Sayfalar da gruplandı.” bilgilendirmesinin bulunduğu pencerede bir işlem sağlamadan İleri” butonuna tıklayıp devam ediyoruz.

 

Facebook Business Manager’da Geliştirme Ayarı 4

  • “Önce sık kullanılanları görün” başlığı altındaki “Sizin için önemli reklam hesaplarını ve Sayfaları sık kullanılanlar olarak işaretleyebilirsiniz. Bunlar her zaman en tepede görüneceği için ilk onları görürsünüz.” bilgilendirmesinin bulunduğu pencerede yine İleri” butonuna tıklıyoruz.

 

Facebook Business Manager’da Geliştirme Ayarı 5

  • “Tek tıkla daha derinlere dalın” başlığı altındaki Yakınlardaki hareketleri ve performans istatistiklerini görmek için istediğiniz reklam hesabına veya Sayfaya tıklayın.” bilgilendirmesinin bulunduğu pencereye ulaştığınızda ayarlarınız tamamlanmış durumdadır. İşlemin bitmesi için “Bitir” butonuna tıklamamız yeterli olacaktır.

 

Facebook Business Manager’da Geliştirme Ayarı 6

  • Yaptığımız işlemlerimiz sonrasında Business Manager uygulamasında, ayarlarınızı kontrol edebilirsiniz.

 

Facebook Business Manager’da Geliştirme Ayarı 7

İyi gezintiler dileriz.

Onurcan ALBAYRAK