Facebook Business Manager’a Çalışan Ekleme (Resimli Anlatım)

Facebook Business Manager’a Çalışan Ekleme (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Siz değerli makale okurlarımızla bu yazımızda, Facebook Business Manager’a Çalışan Ekleme işlemlerinin nasıl yapılacağını paylaşacağız.

Sosyal medya platformları içerisinde tartışılmasız en popüler ağ olan Facebook’ta bir reklam hesabınız var ise, muhtemelen buna bağlı olarak Business Manager hesabınız da vardır. Gerçek yaşantısındaki işlerin yoğunluğundan dolayı hesabıyla ilgilenmekte sorun çeken kullanıcıların yapmış oldukları işlemlerden biri de Business Manager hesabına Çalışan eklemek. Ancak bu işlemlerin nasıl yapıldığını bilmeyen kullanıcı sayısı bir hayli fazla. Bizler de aklınızdaki soru işaretlerini giderebilmek adına, konunun araştırmasını gerçekleştirdik; yapmanız gereken, aşağıdaki işlem adımlarını izlemek olacaktır.

11858 teknik destek
  • İşlemlerimizin ilk adımında Facebook hesabımıza giriş yapıp, tarayıcı adres satırını temizledikten sonra www.facebook.com/manage” yazıp, Enter’a basıyoruz.
  • Gelen ekranın sol üst bölümünde yer almakta olan Facebook Reklamları” menüsüne tıklıyoruz.
  • Açılan sayfadaki menüler içerisinde Business Manager Ayarları” bölümüne tıklıyoruz.

Facebook Business Manager’a Çalışan Ekleme 2

11858 teknik destek
  • İşlemlerimizin devamında gelen sayfanın sol tarafında yer almakta olan Ürün Katalogları” ikonuna tıklayıp, açılan sayfanın sağ üst bölümünde yer almakta olan Kurulum Klavuzu” menüsüne tıklıyoruz.

Facebook Business Manager’a Çalışan Ekleme 3

11858 teknik destek
  • Gelecek olan sayfayı aşağıya doğru çektiğimizde, karşımıza birkaç seçenek gelecektir. Bu seçenekler içerisinde, Business Manager Çalışanı Ekle” bölümünün altında yer almakta olan Çalışan Ekle” butonuna tıklıyoruz.

Facebook Business Manager’a Çalışan Ekleme 4

  • Açılan sayfada Business Manager hesabına ekleyeceğimiz çalışanın mail adresini arama alanına girdikten sonra sayfanın alt bölümünde bulunan, Kişilere Ekle” butonuna tıklıyoruz.

Facebook Business Manager’a Çalışan Ekleme 5

  • Facebook Business Manager’a Çalışan Ekleme işlemlerimizin son adımında, Business Manager hesabındaki çalışanınızın işlem sağlayacağı Reklam hesabınızı belirledikten sonra, kendisi için varsayılan bir görevi seçebilirsiniz. Ardından da üzerinde çalışacağı tüm reklam hesaplarını belirleyip, alt kısımda bulunan İleri” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Facebook Business Manager’a Çalışan Ekleme 6

İşlemlerinizi tamamladık. İyi gezintiler dileriz.

 

Onurcan ALBAYRAK