“Facebook Adınızı Onaylayın” Sorunu ve Çözümü (Resimli Anlatım)

“Facebook Adınızı Onaylayın” Sorunu ve Çözümü (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Tartışmasız, sosyal medyanın en popüler ağı olan Facebook‘ta son zamanlarda yaşanılan sorunlarda oldukça artış görülmektedir. Bu sorunların önüne geçilebilmesi ve hesapların, hesap sahibinin kimlik bilgileri haricinde açılmaması için Facebook‘taki isim bilgilerinin, kimlikteki bilgilerle eş değer olması zorunluluğu getirilmiştir. Facebook‘un getirmiş olduğu bu uygulamadan ötürü, isim bilgilerinin farklı olduğu kişilerin hesaplarına girişi sonrasında karşısına Adınızı Onaylayın” uyarısı gelmektedir. Gelen bu uyarı ve sorun ile alakalı nasıl bir işlem sağlatılacağına ilişkin bilgiye sahip olmayan Facebook” kullanıcıları sıkıntı yaşamaktadır.

Alınan uyarının giderilebilmesi ve hesaba tekrar erişim sağlanması için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

 

  • “Facebook” hesabımıza giriş gerçekleştirdikten sonra karşımıza “Adınızı Onaylayın” başlığı altında bir uyarı gelecektir.
  • Gelen uyarı doğrultusunda isim olarak, yine kimlik bilgilerimizin dışında bir isim yazarsak İleri” dememiz halinde kimlik isteyecektir. Göndereceğimiz kimlik “Facebook Hesabıyla” eş değer olmadığından dolayı da hesabın açılması söz konusu dahi olmayabilir. Bu nedenle yapılması gereken işlemlerde şu şekilde ilerlenecektir.
  • “Adı:” yazan kısmın karşısındaki kutucuğa gerçek ismimizi yazıyoruz,
  • “İkinci Ad:” yazan bölüme tercihinize göre bir isim belirliyoruz (ikici isminiz varsa, yazabilirsiniz).
  • “Soyadı:” kısmına ise kimlikte yer alan gerçek soyismimizi girip ekranın alt kısmındaki İleri” butonuna tıklıyoruz.

Facebook Adınızı Onaylayın Sorununun Çözümü (Resimli Anlatım) 2

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • İşlemlerimizin son adımında karşımıza Bu adı kullan?” başlığı altında gelen Şu anda Facebook’ta kullanmakta olduğunuzdan farklı bir ad girdiniz. Profilinizde ve Facebook’ta adınızın göründüğü diğer her yerde (Ör. Etiketlendiğiniz fotoğraflar, geçmişteki gönderileriniz, arama sonuçları) adını… Olarak görünecek.bilgilendirme mesajına istinaden, alt kısımda bulunan Adı Kullan” butonuna tıkladıktan sonra Facebook” hesabınıza giriş işlemini sağlayabileceksiniz.
11858 teknik destek

Facebook Adınızı Onaylayın Sorununun Çözümü (Resimli Anlatım) 3