Facebook’ta, Yorumlar için Renkli Yazı Özelliği Geliyor!

Facebook’ta, Yorumlar için Renkli Yazı Özelliği Geliyor!

11858 teknik destek

Dünyanın en çok kullanıcı kitlesine sahip ve aktif kullanım oranı en yüksek sosyal medya platformu Facebook, her geçen gün getirdiği yeniliklerle kullanıcılarının bir sosyal medya platformundan beklentisini fazlasıyla karşılıyor diyebiliriz. Getireceği yeni özellikle birlikte, ‘yorumlar’ kısmını daha çekici hale getirmeyi hedefleyen Facebook, bu yöndeki çalışmalarını hızlandırarak test süreçlerini de başlatmış durumda. Gelen bu yeni özellikle birlikte paylaşımlar daha renkli bir hal alacak.

Daha öncesinde getirdiği yenilikle birlikte paylaştığımız metin gönderilerinin renkli hal almasını sağlayan Facebook, aynı özelliği yapılan yorumlara da getirmeyi hedefliyor.

 

Facebook’ta, Yorumlar için Renkli Yazı Özelliği Geliyor!

11858 teknik destek

Her getirdiği yeniliği kısıtlı sayıda kullanın kullanılmasına izin vererek sonra bir test aşamasına tabi tuttuktan sonra tüm kullanıcıları için özelliği aktif hale getiren Facebook’un bu özelliği ile birlikte yorumlar’ kısmı daha da zevkli bir hal alacak. Arkadaşlarınızın paylaştığı gönderilerin altına yapacağınız renkli yorumlar, hem daha dikkat çekici bir hal alacak hem de yorum yapmanızı daha da tetikleyecektir. Uygulamanın şuan için mobil cihazlarda yer aldığını bildirmekte fayda var.

Metin paylaşımları içi getirilen renkli paylaşım özelliğinin, yorumlara da getirilmesi Facebook kullanıcılarını heyecanlandırmış görünüyor. Metin paylaşımlarına gelen renkli yazı özelliği önce Android, daha sonra iOS kullanıcılarına sunulmuştu; yine aynı yol izlenecektir. Özelliğin şu anda tam olarak tüm kullanıcılar için ne zaman aktif edileceği ile ilgili bir bilgi bulunmamakla birlikte, en yakın zamanda bu uygulamanın aktif bir şekilde kullanıma sunulacağı bilgisini verebiliriz.

11858 teknik destek

 

 

Onurcan ALBAYRAK