Facebook’ta “Yorum Yapman Engellendi” Sorunu ve Çözümü

Facebook’ta “Yorum Yapman Engellendi” Sorunu ve Çözümü

11858 teknik destek

Facebook kullanıcılarının son zamanlarda karşılaşmış olduğu problemlerden biri olan Yorum Yapman Engellendi” sorunu oldukça can sıkıcı hale gelmiş durumdadır. Dünyanın en popüler sosyal medya ağında yorum yapmanın engellenmesi, kullanıcılarının da tepkisine neden olmaktadır. Sorunun giderilebilmesine ilişkin ise herhangi bir bilgi olmadığından dolayı gelen kısıtlamanın giderilebilmesi merak konusu olmuştur.

Problemin giderilebilmesi için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

11858 teknik destek
  • İlk olarak boş bir internet sayfası (Chrome, Mozilla, İnternet Explorer ya da Safari gibi) açıp adres satırı kısmını temizledikten sonra www.facebook.com/help/contact/357439354283890 yazıp Enter tuşuna basıyoruz.

facebookta-yorum-yapmam-engellendi-sorunun-cozumu-2

Açılan sayfada, “Giriş Sonunu Bildirin” başlığı altında doldurmamız gereken alanlar bulunmaktadır.

  • İletişim e-posta adresi başlığı altındaki kutucuğa, Facebook’un size ulaşabileceği ve sizin de aktif olarak kullanıp erişim sağlayabildiğiniz bir e-mail adresi yazıp işlemlerimize devam ediyoruz.
  • Sorunun Açıklaması bölümüne ise Sayın Facebook Yöneticileri, .. @hotmail.com adlı hesabımdan giriş gerçekleştirmiş olduğum Facebook hesabımda yorum yapmam kısıtlanmıştır. Durumun tarafınızdan kontrol edilerek gelen bu kısıtlanmanın ivedilikle kaldırılmasını istiyorum” şeklinde detaylı olarak yaşamış olduğumuz sorunu yazıp işlemlerimize devam ediyoruz.
  • Ekran Görüntüsü İsteğe Bağlı kısmına ise yaşanılan sorunun ekran görüntüsü alarak Dosyaları Seç kısmından ekran görüntüsünü yükleyip ekliyoruz.
  • Son adımda ise ekranın sol tarafında yer alan Gönder butonuna tıklayıp işlemi tamamlamış oluyoruz.

Yapmış olduğumuz işlemlerle birlikte Facebook ile iletişime geçmiş bulunmaktayız. Yaşadığınız sorunla ilgili kontroller, Facebook kanalınca yapılandırılıp tarafınıza olumlu ya da olumsuz geri dönüş sağlanacaktır.

11858 teknik destek

facebookta-yorum-yapmam-engellendi-sorunun-cozumu-3

İyi gezintiler dileriz.