Facebook’ta Profil İsmi Nasıl Değiştirilir? (Resimli Anlatım)

Facebook’ta Profil İsmi Nasıl Değiştirilir? (Resimli Anlatım)

Siz değerli okuyucularımıza bu makalemizde Facebook‘ta profil isminin nasıl değiştirilebileceğini aktarmaya çalışacağız.

  • Facebook‘a giriş yaptığınızda, sağ üst tarafta aşağıya doğru ok simgesi vardır; buraya tıklayalım.

2

  • Açılan menü listesinde “Ayarlar” menüsüne tıklayalım; aşağıdaki resimde görüldüğü gibi.

3

  • “Ayarlar”’a tıkladıktan sonra açılan sayfada sol taraftaki menülerden “Genel” menüsüne tıklayalım ve açılan sayfa Adın” menüsünün karşısındaki Düzenle butonu tıklayalım, aşağıdaki resimde görüldüğü gibi.

4

  • Açılan sayfada “Nüfus cüzdanındaki 1. adın” kısmına adınızı, “Nüfus cüzdanındaki soyadın” kısmına da soyadınızı yazıyorsunuz. 2. isminiz varsa “Nüfus cüzdanındaki 2. adın” kısmına 2. adınızı yazabilirsiniz. Ve ardından “Değişikliği Gözden Geçir” butonuna tıklıyoruz; aşağıdaki resimde görüldüğü gibi.

5

  • Yeni girmiş olduğunuz ad-soyad bilgilerinizin yazdığı pencere açılacaktır. Kaydetmek istiyorsanız, Facebook şifrenizi girdikten sonra Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklayabilirsiniz. Değişiklikler kaydedilecektir.

6

Yalnız önemli bir Not. Buna dikkat!!!: İsim değişikliği yaptıktan sonra 60 gün boyunca hiçbir şekilde isim değişliği yapamazsınız; yapsanız da kabul edilmeyecektir. Yani tekrardan isim değişmek isterseniz 60 gün beklemek zorundasınız.

 

Burak ALTINDİŞ