Facebook’ta İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (Resimli Anlatım)

Facebook’ta İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Bu makalemizde, sosyal medyanın en popüler ağlarından biri olan ‘Facebook’ta iki faktörlü kimlik doğrulaması ile ilgili ayarların nasıl yapılacağını sizlerle paylaşacağız.
Kullanıcı odaklı çözümler ve yenilikler getiren Facebook, getirdiği yeni güvenlik çözümü ile kullanıcılarının önemli bir sorununu daha çözüme kavuşturmuş oldu. Hemen hemen tüm Facebook kullanıcıların başına gelen çalıntı hesap sorunu, kısa zaman öncesine kadar önüne geçilemez bir hal almıştı. Getirilen güvenlik çözümü ile birlikte artık böyle bir sorunun ve korkunun olmayacağı söylenebilir. Şifrenizin yanı sıra, telefonunuza gelecek olan kodu kullanarak hesabınıza giriş yapma özelliğini aktif ettiğinizde, kimsenin hesabınızı çalamayacağına emin olabilirsiniz.
• İlk olarak ‘Facebook’ hesabımıza giriş yapıyoruz.
• Daha sonra, profil sayfasının sağ üst tarafında bulunan ‘ok’ simgesine tıklıyoruz ve açılan menü listesinde ‘Ayarlar’ menüsüne giriş yapıyoruz.

Facebook’ta İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (Resimli Anlatım)
• Açılan sayfanın sol tarafındaki menü listesinde ‘Güvenlik ve Giriş’ menüsüne tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.
Facebook İki Faktörlü Kimlik Doğrulama_2
• Açılan sayfada menüler göreceksiniz. Bu sayfayı aşağıya doğru çekiyoruz ve ‘İki faktörlü kimlik doğrulaması kullan’ yazısının sağ tarafında bulunan ‘Düzenle’ butonuna tıklıyoruz.
Facebook İki Faktörlü Kimlik Doğrulama_3
• Açılan pencerede alt kısımda yer alan, ‘İki faktörlü kimlik doğrulaması kapalı’ yazısının sağ tarafında yer alan ‘Ayarla’ butonuna tıklıyoruz.
Facebook İki Faktörlü Kimlik Doğrulama_4
• ‘İki Faktörlü Kimlik Doğrulamasını Ayarla?’ başlıklı pencere açılacak.

11858 teknik destek

• ‘Önümüzdeki yedi gün boyunca İki Faktörlü Kimlik Doğrulamasını kapatmak için ikinci faktör istenmesin.’ yazısının solunda bulunan kutucuğu işaretliyoruz ve ‘Etkinleştir’ butonuna tıklayıop işlemlerimizi tamamlıyoruz.

11858 teknik destek

Facebook İki Faktörlü Kimlik Doğrulama_5

İyi gezintiler dileriz.

11858 teknik destek

Hazırlayan:Onurcan ALBAYRAK