Facebook’ta Gizli Fotoğrafları Görmek için Bir Yol Var mı?

Facebook’ta Gizli Fotoğrafları Görmek için Bir Yol Var mı?

11858 teknik destek

Bu yazımızda siz değerli makale okurlarımızla “Facebook’ta Gizli Fotoğrafları Görmek İçin Bir Yol Var mı?” sorusunun cevabını paylaşacağız.
Günümüzde dünyasında, dünya nüfusunun neredeyse %25’ine denk gelen bir kullanıcı kitlesi olan ve günlük yaşamın bir parçası haline gelen ‘Facebook’, kullanıcılarına ‘Gizlilik Ayarı’ bölümünden, çok detaylı bir hesap güvenlik ve gizlilik yönetimi tanımıştır. Getirilen bu uygulamayla hesaplarını gizleyen kullanıcılara, ne arkadaşlık isteği gönderebilir ne de mesaj gönderimi sağlayabilirsiniz. Paylaşım yaptıkları içeriklerle ilgili de, ‘Sadece Arkadaşlarım’ seçeneğini seçtiklerinde, o kullanıcının resimlerini de dışarıdan kimse görememekte.
Bu durumda herkesin merak ettiği “Facebook’ta Gizli Fotoğrafları Görmek İçin Bir Yol Var mı?” sorusu için olumlu bir yanıt var mı, yok mu? Bunun araştırmasını sizler için sağlamış bulunmaktayız.

Facebook’ta Gizli Fotoğrafları Görmek için Bir Yol Var mı?
Merak ettiğiniz sorunun yanıtıyla alakalı olarak birçok kanallardan paylaşılan bilgiler göreceksiniz. Örneğin, bu konuyla alakalı olarak ‘YouTube’ kanalı üzerinden yayımlanmış olan binlerce video görebilirsiniz.
Ancak bu videoların yayınlandığı zamanı kontrol ettiğinizde, tümünün çok eskiden paylaşıldığını ve hemen hemen hepsinin güncelliğini yitirdiğini göreceksiniz.

Nedeni şudur; ‘Facebook’ ilk çıktığı zamanlarda herkesin profili açık ve tüm kişilerin tüm özel bilgileri görüntülenmekteydi. Sonrasında gelen ‘Gizlilik Ayarı’ ile beraber hesapların gizlilik ve güvenlik seviyesi üst düzeylere çıkarıldı.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Facebook’ta Gizli Fotoğrafları Görme_2
Sürekli geliştirilen ve güncellenen ‘Facebook’un, kişisel gizlilik ve güvenlik ilkeleri de kullanıcıları lehine güncellemekte ve yenilenmektedir.
Şu anda, ‘Facebook’ta gizli hesapların ve fotoğrafların görüntülenebildiğini belirten birçok kanal ve site bulunmaktadır. Bu sitelerin söylemlerinin temelinde yatan sebep, sizin hesaplarınızı ele geçirmek isteği ile alakalıdır. Dolayısıyla bu gibi sitelerin vermiş oldukları yöntemleri dikkate almamanızda fayda bulunmaktadır.

Facebook’ta Gizli Fotoğrafları Görme_3
Yapmış olduğumuz araştırmalar sonrasında bu konuyla alakalı size bulunacağımız tek tavsiye, farklı bir hesap açıp, o kişinin sizi tanıyabileceği bir Profil oluşturarak isteğinizi kabul ettirmeniz olacaktır.
Bunun dışında uygulamaya aldığınız hiçbir yöntemin işe yaramayacağını sizlerle paylaşmak isteriz.

İyi gezintiler dileriz.

Hazırlayan:Onurcan ALBAYRAK