Facebook’a Tanınmayan Girişlerde Uyarı Alma (Resimli Anlatım)

Facebook’a Tanınmayan Girişlerde Uyarı Alma (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Siz değerli makale okurlarımızla bu yazımızda, ‘Facebook’ hesabımıza tanınmayan bir giriş işlemi yapıldığında nasıl uyarı alabileceğimizi paylaşacağız.
Tüm sosyal medya kullanıcıların başına gelen bu sorun ile ilgili ‘Facebook’ tarafından ciddi anlamda önlemler alınmış durumda. Bu güvenlik önemleri sayesinde artık siz hesabınızdayken başka kişiler tarafından erişim sağlanamayacak. Olası bir giriş durumda ise tarafınıza uyarı gönderilecek. Uyarıları ister mail adresinize isterseniz de cep telefonunuza alabilirsiniz.
İşlemler için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.
• Öncelikle Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz.
• Daha sonra, açılan sayfanın sağ üst kısmında bulunan ‘ok’ simgesine tıklayıp, açılan menü listesinde ‘Ayarlar’ menüsüne giriş yapıyoruz.

Facebook’a Tanınmayan Girişlerde Uyarı Alma (Resimli Anlatım)
• Açılan sayfanın sol tarafında bulunan ‘Güvenlik ve Giriş’ menüsüne tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.
Facebook Tanınmayan Girişler Hakkında Uyarılar Al 2
• Açılan sayfada ‘İlave Güvenlik Ayarlama’ başlığı altındaki ‘Tanınmayan girişler hakkında uyarılar al’ alt başlığının sağ tarafında bulunan ‘Düzenle’ butonuna tıklıyoruz.
Facebook Tanınmayan Girişler Hakkında Uyarılar Al 3
• Açılan sayfadaki/penceredeki ayarları aşağıdaki şekilde düzenleyebilirsiniz.
• ‘Herhangi biri tanınmayan bir cihazdan veya tarayıcıdan senin hesabına giriş yaptığında uyarı al.’ açıklaması altında bulunan ‘Bildirimler’ kısmında ‘Bildirimler Al’ seçeneğini seçelim.
• ‘E-posta’ kısmında ise ‘Giriş uyarılarını mail adresine gönder’ seçeneğini seçip, alt kısımda bulunan ‘Değişiklikleri Kaydet’ butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

11858 teknik destek

Facebook Tanınmayan Girişler Hakkında Uyarılar Al 4

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Hazırlayan: Onurcan Albayrak