Facebook’a Profil Resmi ile Giriş Yapma (Resimli Anlatım)

Facebook’a Profil Resmi ile Giriş Yapma (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Facebook hesabınıza artık daha kolay ve hızlı giriş sağlayabilmeniz için, bu makalemizde ‘Facebook’a profil resmi ile giriş yapma işlemini paylaşacağız.
Getirilen yeni özellikle birlikte sosyal medya ağlarındaki hesaplarınıza, masaüstü bilgisayarlarınızdaki veya cep telefonlarınızdaki ‘profil resmi’ ile giriş yapabileceksiniz. Bu giriş işleminin nasıl yapılacağını, sizlerle adım adım paylaşacağız.
• Öncelikle ‘Facebook’ hesabımıza giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
• Daha sonra, açılan profil sayfamızda, sağ üst kısımda bulunan ‘ok’ simgesine tıklıyoruz ve açılan pencerede ‘Ayarlar’ menüsüne tıklıyoruz.

Facebook’a Profil Resmi ile Giriş Yapma (Resimli Anlatım)
• Açılan sayfanın sol tarafında bulunan menü listesinde ‘Güvenlik ve Giriş’ bölümüne tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.
Facebook’a Profil Resmi ile Giriş Yapma_2
• Gelen menüler göreceksiniz göreceksiniz. Bu sayfayı aşağıya doğru çektiğimizde, ‘İki faktörlü kimlik doğrulaması kullan’ yazısının sağ tarafında bulunan ‘Düzenle’ butonuna tıklıyoruz.
Facebook’a Profil Resmi ile Giriş Yapma_3
• Açılan sayfanın alt kısmında yer alan, ‘Profil resminle giriş yap’ yazısının sağ tarafındaki ‘Düzenle’ butonuna tıklıyoruz.
Facebook’a Profil Resmi ile Giriş Yapma_4
• Açılan ‘Profil resminle giriş yap’ başlıklı sayfada, ‘Profil resmiyle girişi aç’ menüsüne tıklayıp etkinleştirdiğinizde, ‘Facebook’ hesabınıza profil resminizi kullanarak giriş yapabilirsiniz (Biz daha önce bu özelliği etkinleştirdiğimiz için ‘Profil resmiyle girişi kapat’ seçeneği görünüyor).
Facebook’a Profil Resmi ile Giriş Yapma_5

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Hazırlayan:Onurcan ALBAYRAK

11858 teknik destek