Facebook’a Güvenilir Kişi Ekleme (Resimli Anlatım)

Facebook’a Güvenilir Kişi Ekleme (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Merhaba arkadaşlar!
Bu yazımızda sizlerle ‘Facebook’a güvenilir kişi ekleme işleminin nereden ve nasıl yapılabileceğini paylaşacağız.
Sosyal medyanın en çok kullanılan ve en popüler ağı olan ‘Facebook’ta, hesap şifresinin unutulması ya da çeşitli sebeplerden dolayı giriş sağlanmaması durumunda yapılabilecek hiçbir işlem kalmamaktadır. Bu durum karşısında çok şikayet alan ‘Facebook’, getirdiği yeni düzenlemelerle birlikte problemi ortadan kaldırmış durumda. Bundan sonraki kullanımlarda hesabımıza giriş sağlayamadığımız durumlarda, belirlemiş olduğumuz arkadaşlar vasıtasıyla hesabımızı doğrulayabilecek ve bu arkadaşlara gidecek kod ya da şifreyi kullanarak hesabımıza giriş yapabileceğiz. Bu yöntem ile hesabınıza tekrar giriş yapabilmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.
• İşlemler için öncelikle ‘Facebook’ hesabımıza giriş yapıyoruz.
• Daha sonra, açılan profil sayfamızın sağ üst kısmında bulunan ‘ok’ simgesine tıklıyoruz ve açılan menü listesinde ‘Ayarlar’ menüsüne tıklıyoruz.

11858 teknik destek

Facebook’a Güvenilir Kişi Ekleme (Resimli Anlatım)
• Açılan sayfanın sol tarafında bulunan menü listesinde ‘Güvenlik ve Giriş’ menüsüne tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.
Facebook’a Güvenilir Kişi Ekleme_2
• Açılan sayfada ‘Hesabına erişememen halinde iletişime geçebileceğin 3-5 arkadaşını seç’ yazısının sağ tarafında bulunan ‘Düzenle’ butonuna tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.
Facebook’a Güvenilir Kişi Ekleme_3
• ‘Düzenle’ butonuna tıkladıktan sonra açılan alt bölümde, ‘Arkadaşları seç’ butonuna tıklıyoruz.
Facebook’a Güvenilir Kişi Ekleme_4
Açılan ‘Güvenilir Kişiler Nedir?’ başlıklı pencerede bulunan ‘Güvenilir Kişileri Seç’ butonuna tıklıyoruz.
Facebook’a Güvenilir Kişi Ekleme_5
Açılan ‘Güvenilir Kişileri Seç’ başlıklı pencerede ‘Arkadaşları seç’ yazan metin kutusuna arkaşlarınızın isimlerini ve ‘Facebook’ kullanıcı isimlerini yazıp seçtikten sonra ‘Onayla’ butonuna tıklayıp işlemleri tamamlıyoruz.
Facebook’a Güvenilir Kişi Ekleme_6

11858 teknik destek

Hazırlayan:Onurcan ALBAYRAK

11858 teknik destek