Facebook Yaş Doğrulama Sorunu ve Çözümü (Resimli Anlatım)

Facebook Yaş Doğrulama Sorunu ve Çözümü (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Tartışmasız, sosyal medyanın en popüler ağı haline gelen Facebook”, son zamanlarda getirdiği güvenlik çözümleriyle kullanıcılarını memnun etmektedir.

Son olarak uygulamaya koymuş olduğu Yaş Doğrulama” ile, 13 yaş altı çocukların, ebeveynlerinden habersiz açmış olduğu hesaplar için, giriş işlemleri adımında kimlik istemektedir.

11858 teknik destek

Facebook‘un getirmiş olduğu bu yenilikle, 13 yaş altındaki kullanıcıların açtıkları hesaplara, kısa bir süre sonra giriş yaparken Facebook Yaş Doğrulama” güvenlik uyarısıyla karşılaşacaklar. İşlem sonrasında kullanıcılarının 13 yaşının altında olması durumunda hesap 28 gün içerisinde otomatik olarak Facebook” tarafından silinecektir.

11858 teknik destek

Kullanıcı 13 yaşından büyükse, çocuğunuzun hesabının silinmemesi için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

 

  • İlk olarak hesabına giriş sağlayacak olan kişinin karşısına, aşağıdaki ekran görüntüsünde görmüş olduğunuz uyarı gelecektir.
  • Bu uyarı sonrasında yapılması gerekenler için ise aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.
  • Yaşınız doğrulamamız gerektiği için hesabınız kilitlenmiştir. Hesabınıza yeniden erişim kazanmak için lütfen aşağıdaki formu 28 gün içinde doldurun. Yaşınızı 28 gün içinde doğrulamazsanız, hesabınız silinecektir. Bu adımı tamamlamadan hesabınıza erişemeyeceğiniz lütfen unutmayın.açıklamasının devamdaki bilgileri eksiksiz şekilde girmemiz gerekiyor; aksi halde hesabın açılmama durumu söz konusu olacaktır.
  • Adınız:kısmına, kimlikte yazan isim bilginizi giriyoruz.
  • Soyadınız:kısmına, kimlikte yazan soyisim bilginizi giriyoruz.
  • Doğum tarihiniz:kısmına, doğum tarihinizi kimliktekiyle aynı olacak şekilde girmelisiniz şayet farklı bir tarih girerseniz, ya da kimlikteki doğum tarihinizi kapalı bile tutsanız dahi, Facebook hesabınızı açmamakla kalmayacak, hesabınızı tamamen iptal edecek.

Facebook Yaş Doğrulama Sorunu (Resimli Anlatım) 2

11858 teknik destek
  • Facebook Yaş Doğrulama” işlemlerimizin son adımında, açılan sayfayı az aşağıya doğru çektiğimizde, Kimliğiniz/Kimliklerinizbölümünde, kimliğinizin önyüzünü dilerseniz TC Kimlik No kısmı kapalı şekilde, dilerseniz de kapatmadan çektikten sonra, Dosyaları seç butonuna tıklayarak yüklüyoruz.
  • İşlemleri tamamladıktan sonra alt kısımda yer alan Gönder” butonuna tıklıyoruz. İşlem sonrasında “Facebook” tarafından gerekli incelemeler gerçekleştirilecektir. Eğer 13 yaş altındaysanız, hesabınız geri alınamayacaktır. 13 yaş üstünde olmanız durumunda herhangi bir sorun olmadan, hesabınız aktif hale getirilecektir.

Facebook Yaş Doğrulama Sorunu (Resimli Anlatım) 3