Facebook Video Kaldırma İsteği (Resimli Anlatım)

Facebook Video Kaldırma İsteği (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Bu yazımızda siz değerli makale okurlarımızla ‘Facebook Video Kaldırma İsteği’ için yapılması gereken işlemleri yazılı ve görsel olarak paylaşımını sağlayacağız.
Günümüz dünyasında birçok kişinin günlük yaşantısının bir parçası haline gelen ‘Facebook’, en çok paylaşım yapılan ve giriş yapılan sosyal medya ağlarından biridir. Kullanıcılarının gizlilik haklarını en üst seviyede tutan ‘Facebook’, kullanıcılarını ya da yakınlarını rahatsız edici bir paylaşımın yapılması durumunda, paylaşımı yapan hesapları anında kapatmaktadır. Size ait bir video içeriğinin, izinsiz bir şekilde paylaşılması durumunda, bunu ‘Facebook’a bildirilmeniz halinde problem giderilecektir. Bildirimi işlemi için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.
• İlk olarak bilgisayarımızdan bir internet tarayıcısı (Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, vs) açıp, adres satırını temizledikten sonra ‘www.facebook.com/help/contact/139646232852264’ URL’sini kopyalayıp yapıştıralım ve Enter’a basalım.

Facebook Video Kaldırma İsteği (Resimli Anlatım)
• ‘Gizlilik Hakları-Video Kaldırma İsteği’ başlıklı bir sayfa gelecektir. Bu sayfadaki formda istenen bilgileri aşağıdaki şekilde doldurabilirsiniz.
◦ ‘Kimin Hakları İhlal Ediliyor?’
◦ ‘Benim Haklarım’ olarak işaretlemiş bulunmaktayız. Eğer çocuğunuzun ya da tanıdığınız birinin fotoğrafı ile ilgili bir işlem yapıldıysa, ilgili seçeneği seçebilirsiniz.
◦ ‘Kaç Yaşındasınız?’
◦ ‘18 yaşında veya daha büyük’ seçeneğini seçip işlemlerinize devam edebilirsiniz.
◦ ‘Nerede Yaşıyorsunuz?’
◦ ‘Amerika Birleşik Devletleri’nin Dışında’ seçeneğini seçebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Facebook Video Kaldırma İsteği_2
◦ ‘Adınız:’ ve ‘Soyadınız:’ kutucuklarına isim ve soyisim bilgilerini ekliyoruz.
◦ ‘İçeriğin bağlantısı (URL)’ bölümüne, paylaşılan videonun URL’sini (linkini) kopyalayıp yapıştırdıktan ve alt kısımdaki kutucuğu işaretledikten sonra ‘Gönder’ butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Facebook Video Kaldırma İsteği_3

Hazırlayan:Onurcan ALBAYRAK