Facebook ve Instagram’a Çapraz Paylaşım Özelliği Geliyor!

Facebook ve Instagram’a Çapraz Paylaşım Özelliği Geliyor!

11858 teknik destek

Sosyal medyanın en popüler iki ağı olan Facebook ve Instagram, yeniliklerine her geçen gün birini daha ekliyor. Snapchat uygulamasından esinlendikleri bir özellik ile kullanıcılarına sevinçli bir haber verdi. Getirilecek olan bu yeni özellik ile çapraz gönderim/paylaşım sağlanabilecek.

Instagram ve Facebook’a yakın zamanda gelen ‘hikayeler’ özelliğiyle ilgili önemli yenilikler geliyor. Instagram ve Facebook kullanıcıları, kendi uygulamaları üzerinden yaptıkları hikayeleri, çapraz gönderi olacak şekilde paylaşım yapabilecek. Gelen bu yenilikle birlikte Facebook hesabınızdan paylaştığınız bir gönderiyi aynı anda Instagram’da da paylaşma seçeneği sunulacak. Aynı işlem Instagram için de geçerli olacak; Instagram’da paylaştığınız bir hikayeyi Facebook’ta da paylaşma seçeneği sunulacak.

11858 teknik destek

Facebook ve Instagram’a Çapraz Paylaşım Özelliği Geliyor!

11858 teknik destek

Snapcat’ten esinlenilen özellik, Instagram tarafında aktif olarak kullanılırken, aynı bilgiyi Facebook için vermek oldukça zor görünüyor. Instagram’da yapılan gönderiler ile Facebook’ta yapılan gönderiler arasında teknik bakımdan uçurumlar olduğu için, buna önlem olarak sürekli yenilikler gelmekte. Instagram tarafından onaylanan ‘çapraz gönderi’ özelliği ile, kullanıcıların yaptıkları paylaşımların aynı anda Facebook’ta da görülmesi ve daha fazla kullanıcıya ulaşılması hedefleniyor.

Gelen yeniliğin denemesi, küçük bir kullanıcı grubu ile yapıldı. Yakın zaman içerisinde de tüm kullanıcılara gelmesi planlanıyor.

11858 teknik destek

Bu yeniliğinin temelinde yatan en büyük neden ise Facebook’ta yapılan hikaye paylaşımının az olması. Bir nevi Facebook, Instagram Hikayeleri’nden kendisine de pay çıkarıp, kendisindeki bu özelliğin de aktif olarak kullanılmasını istiyor.

 

 

Yazar:Onurcan Albayrak