Facebook Üzerinden Instagram’a Reklam Verme (Resimli Anlatım)

Facebook Üzerinden Instagram’a Reklam Verme (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Getirdiği yeniliklerle kısa süre içerisinde sosyal medyanın ilgi odağı olan Instagram’ın hızlı büyümesi, Facebook yetkililerinin dikkatini çekmişti. Hatırladığınız üzere yeni bir anlaşma ile Facebook’un sahibi, Instagram’ı da satın alarak iki dünya devi sosyal ağ platformunu birbirine bağlamış durumda.

Hal böyle olunca Facebook hesaplarınızı Instagram’a bağlama işlemini gerçekleştirebiliyorduk. Ancak gün geçtikçe bu işlemleri daha da genişleten Facebook, yeniliklerine bir yenisini daha getirmiş bulunmakta. Artık Facebook üzerinden Instagram hesabına reklam verebiliyor ve bu reklam hesabını da Facebook hesabından yönetebiliyoruz. Ancak getirilen yeniliklere hala daha ayak uyduramayan kullanıcılar, bu işlemlerin nasıl yapıldığını merak etmektedir.

11858 teknik destek

İşlemler çok basit; yapmanız gereken ise aşağıdaki adımları izlemek olacaktır.

11858 teknik destek
  • İlk olarak Facebook hesabımıza giriş yapıp, devamında tarayıcı adres satırını temizleyerek www.facebook.com/manage” yazdıktan sonra Enter’a basıyoruz.
  • Gelen sayfanın sol üst bölümünde yer almakta olan Facebook Reklamları” menüsüne tıklıyoruz.
  • Açılan sayfadaki menüler içerisinde Business Manager Ayarları” bölümüne tıklıyoruz.

Facebook Üzerinden Instagram’a Reklam Verme 2

  • Facebook Üzerinden Instagram’a Reklam Verme işlemlerimizin devamında, gelen sayfanın sol tarafında yer almakta olan Instagram” ikonuna tıklıyoruz
  • Gelen sayfada Yeni Instagram Hesabını Üzeriniz…” butonunun üzerine gelip tıklıyoruz.

Facebook Üzerinden Instagram’a Reklam Verme 3

11858 teknik destek
  • Facebook Üzerinden Instagram’a Reklam Verme işlemlerimizin son adımında, gelen sayfada Instagram hesabına giriş yaparken kullandığımız mail adresimiz ve şifremizi girdikten sonra İleri” butonuna tıkladığımızda, Facebook hesabımız üzerinden Instagram hesabımıza reklam verebilir ve bu verdiğimiz reklamı Facebook hesabı üzerinden kontrol edebiliriz.

Facebook Üzerinden Instagram’a Reklam Verme 4

 

İyi gezintiler dileriz.

 

Onurcan ALBAYRAK