Facebook Ürün Kataloğu Oluşturma (Resimli Anlatım)

Facebook Ürün Kataloğu Oluşturma (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Siz değerli makale okuyucularımızla Facebook Ürün Kataloğu Oluşturma” işleminin nasıl yapılabileceğini paylaşacağız.

Ürün kataloğunuz, internet sitenizi veya uygulamanızı ürünlerinize bağlamakta ve dönüşüm sağlama olasılığı daha yüksek olan kişilere erişen reklamlar oluşturmanıza olanak sağlamaktadır. İnternet sitenizi veya uygulamanızı ziyaret eden kişileri yeniden hedeflememizi ya da yeni müşteriler bulmamızı sağlamaktadır. Her geçen gün getirdiği yeniliklerle adından sıkça söz ettiren Facebook, kullanıcılara Ürün Kataloğunu oluşturmayı özelliğini de getirmiş bulunmaktadır. Ancak birçok Facebook kullanıcısı Facebook’ta Ürün Kataloğu nasıl oluşturulduğunu bilemediğinden dolayı oldukça sıkıntı yaşamaktadır.

11858 teknik destek

“Facebook Ürün Kataloğu Oluşturma” işlemlerinin nasıl yapılacağını sizlere yazılı ve görsel olacak şekilde paylaşacağız.

  • “Facebook Ürün Kataloğu Oluşturma” işlemi için öncelikle Facebook hesabımıza giriş gerçekleştiriyoruz, sonrasında adres satırını temizleyerek www.facebook.com/manage” yazıp Enter’a basıyoruz. Gelen sayfanın sol üst köşesinde bulunan Facebook Reklamları” bölümüne tıklıyoruz.
  • Daha sonrasında gelen ekranda Ürün Katalogları” menüsüne tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

Facebook Ürün Kataloğu Oluşturma 2

11858 teknik destek
  • Sonrasında karşımıza gelen ekranda alt kısımda bulunan, Katalog Oluştur” butonuna tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

Facebook Ürün Kataloğu Oluşturma 3

11858 teknik destek
  • Facebook Ürün Kataloğu Oluşturma işlemlerimizin devamında karşımıza gelen ekrandaki bilgileri aşağıdaki şekilde dolduruyoruz. Katalog Adı:kısmında kendi katalog adınızı belirleyebilirsiniz.
  • Katalog türü:kısmında ise
  • Ürünler
  • Oteller

seçeneklerinden tercihinize ve yapacağınız işleme göre seçimi gerçekleştiriyoruz.

  • Katalog Sahibi:kısmında ise katalog sahibi kişinin ismini girdikten sonra alt tarafta bulunan Katalog Oluşturun” butonuna tıkladığınızda Facebook Ürün Kataloğu Oluşturma” işlemlerimizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

İyi gezintiler dileriz.

Facebook Ürün Kataloğu Oluşturma 4