Facebook Sayfa Değerlendirme Ayarı Nasıl Yapılır? (Resimli)

Facebook Sayfa Değerlendirme Ayarı Nasıl Yapılır? (Resimli)

11858 teknik destek

Son zamanların vazgeçilmezlerinden birisi haline gelen ve sosyal medyanın en popüler ağı olan Facebook’ta, kullanıcılar tarafından açılan sayfaların sayısı da hızlı bir şekilde artmaktadır. Açılan birçok sayfanın alt kısmında değerlendirmeler bulunmaktadır. Değerlendirmelerde yapılan olumsuz yorumlar, sayfa sahipleri tarafından hoş karşılanmayan ve istenmeyen bir durum. Gelen değerlendirmelerde yapılan olumsuz yorumların önüne geçilebilmesi için yapılması gerekenleri sizler için araştırdık.

Facebook’ta değerlendirme ayarlarının nasıl yapılacağına ilişkin işlemlerinizi sağlayabilmeniz için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

11858 teknik destek
  • İlk olarak Hesabımıza giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Daha sonra hesap Profil kısmna geliyoruz.
  • Sayfanın sol kısmında yeralan Ayarlar butonuna tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

facebook-sayfa-degerlendirmeleri-ayari-nasil-yapilir-resimli-2

  • Sonrasında açılan sayfanın sol tarafında bulunan menüler içerisinde Genel menüsüne tıklayıp, açılan sayfada orta kısımda yeralan Değerlendirmeler seçeneğinin sağ tarafında bulunan Düzenle linkine tıklıyoruz.

facebook-sayfa-degerlendirmeleri-ayari-nasil-yapilir-resimli-3

  • Son olarak karşımızdaki ekranda, “Değerlendirmeler” yan başlığının karşı kısmında yeralan, “Ziyaretçilerin bu Sayfa için değerlendirme yazmasına izin ver” ve “Değerlendirmeleri devre dışı bırak” seçeneklerinden 2. seçeneği tıkladığınız taktirde, sayfanızdaki ziyaretçiler olumsuz yorumlarda bulunamayacaktır.

facebook-sayfa-degerlendirmeleri-ayari-nasil-yapilir-resimli-4

11858 teknik destek

İyi gezintiler dileriz.