Facebook Reklam Sorunu Bildirme (Resimli Anlatım)

Facebook Reklam Sorunu Bildirme (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Facebook, Facebook Reklam, Facebook Ödeme Sorunu yaşıyorum, Facebook Reklam Sorununu Bildirme, Facebook Reklam Sorunları

Günlük yaşantımızın vazgeçilmezlerinden biri olan Facebook’ta, son zamanlarda açılan sayfaların ve grupların sayısı da her geçen gün artmaktadır.

11858 teknik destek

Açılan sayfaların geniş kitlelere yayılabilmesi adına verilen reklamlar ise kullanıcılarını en çok memnun eden bir  uygulama. Ancak son zamanlarda yaşanan Facebook Reklam Ödemelerindeki problemler, kullanıcılar için oldukça can sıkıcı bir sorun haline gelmiş durumda. Facebook Reklamı verdikten sonra ücret kesilmesine rağmen reklamın verilmemesi ve hatta kesilen ücretlere rağmen tekrarında yine ücretin kesilmesi gibi yaşanan birçok sorun, Facebook sayfalarında reklam veren kullanıcıları oldukça mağdur etmektedir.

Siz değerli makale okuyucularımız için yaşamış olduğunuz bu sorunların bire bir Facebook’a bildirilebilmesi için konunun araştırmasını gerçekleştirmiş bulunmaktayız. İşlemleriniz için aşağıdaki adımları izlemeniz halinde Facebook’a Reklam Sorununuzu bildirebilirsiniz.

  • Facebook Reklam Sorunu Bildirme işlemlerimiz için öncelikle Facebook hesabımıza giriş gerçekleştiriyoruz, daha sonrasında adres satırını temizleyip www.facebook.com/manage yazdıktan sonra Enter’a tıklıyoruz.

Facebook Reklam Sorunu Bildirme 1

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Sonrasında karşımıza gelen sayfanın en alt kısmında bulunan “Sorun Bildir” butonuna tıklayıp işlemlerimizin devamında, gelecek olan seçenekler içerisinde “Bir Sorun Bildir” menüsüne tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.
  • İşlemlerimizin devamında karşımıza gelen sayfada, Sorun Neredeydi?başlığının alt kısımda yer almakta olan seçenekler içerisinde, sorununuz ile ilgili seçenekler olacaktır. Bu alanda Facebook’ta yaşamış olduğunuz Reklam Sorununuzu seçiyorsunuz.
  • Bir Kampanya veya Reklam setiyle bağlantılıysa, lütfen internet adresini (URL), adını veya kodunu girinalanına Facebook’ta Reklam verdiğimiz ancak bu reklam ile ilgili sorun yaşadığımız sayfaya gelip, o sayfaya ait URL alanını kopyaladıktan sonra bu alana yapıştırıyoruz.
  • Lütfen Sorunu Mümkün Olduğunca Detaylı Bir Şekilde Açıklayın;kısmına ise “Sayın Facebook yöneticileri, Facebook Reklam Ödememi yapmama rağmen reklamın hala verilmedi, Facebook Reklam ödememi yapmama rağmen ikinci bir ücret alınmıştır vs. İncelemelerin tarafınızdan yapılarak tarafıma geri dönüş sağlanmasını rica ediyorum. şeklinde sorununuzu özet olarak açıklayan bir açıklama giriyoruz.
  • İş E-posta Adresi:kısmına ise ise Facebook’un sizinle iletişime geçebileceği bir mail adresi giriyoruz.
  • Lütfen bir ekran görüntüsü veya bir video yükle:kısmında “Yükle” butonuna tıklayarak,  Facebook Reklam Sorunu ile ilgili yaşamış olduğunuz ekran görüntülerini ekledikten sonra ekranın alt tarafında yer almakta olan “Şikayeti Gönder” butonuna tıklayıp, yaşamış olduğumu sorunu Facebook‘a gönderiyoruz. Facebook tarafından incelemeler yapılarak geri dönüş gerçekleştirilecektir.

Facebook Reklam Sorunu Bildirme 2