Facebook Reklam Hesap Ayarları (Resimli Anlatım)

Facebook Reklam Hesap Ayarları (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Facebook, Facebook Reklam Ayarları, Facebook Reklam Hesap Ayarları, Facebook Reklam Hesap Ayarları Nasıl değiştirilir?

Siz değerli makale okuyucularımızla bu yazımızda Facebook Reklam Hesap Ayarları ile ilgili değişikliklerin nasıl ve nereden yapılacağını paylaşacağız.

11858 teknik destek

Günümüzde 1 milyardan fazla insanın olmazsa olmazları arasına giren, adından sıkça söz ettiren ve getirdiği yeniliklerle kullanıcı sayısını her geçen gün daha da artıran sosyal medya ağı Facebook’ta reklam veren birçok kullanıcının, reklam ayarlarını ve değişikliklerini nereden ve nasıl yapacağını bilmemesi mağduriyete yol açmaktadır.

Bu nedenle siz değerli makale okuyucularımız için konunun araştırmasını gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Facebook Reklam Hesap Ayarları ile ilgili işlemlerin nereden ve nasıl yapılacağını sizlerle yazılı ve görsel olarak paylaşacağız.

11858 teknik destek
  • Facebook hesabınıza giriş gerçekleştirdikten sonra adres satırı kısmını temizleyip arama satırı bölümüne, www.facebook.com/manage yazıp Enter’a basıyoruz.
  • Sonrasında Facebook Reklam ayarları ile ilgili ekran gelecektir.
  • Ekranın sol üst kısmında bulunan “Facebook Reklamları” menüsüne tıklıyoruz.

Facebook Reklam Hesap Ayarları (Resimli Anlatım)2

  • Açılan sayfanın sağ tarafında bulunan “Reklam Hesabı Ayarları” menüsüne tıklıyoruz.

FacebooFacebook Reklam Hesap Ayarları (Resimli Anlatım) 3

  • Facebook Reklam Hesap Ayarı işlemlerimizle alakalı olarak karşımıza gelen “Hesap Bilgileri” sayfasında yer almakta olan hesap bilgilerinizi, kendinize uygun olacak şekilde girişini gerçekleştiriyoruz.

Facebook Reklam Hesap Ayarları (Resimli Anlatım) 4

  • Yaptığımız işlemlere devam ederken sayfayı aşağıya doğru çektiğimizde yine Hesap Ayarları için istenen bilgileri girmeye devam ediyoruz.
  • “Reklam Ajansı” alanı, size bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Eğer reklamı, bir reklam veren adına reklam satın alacaksanız, bu alanı işaretliyoruz. “Hayır” ise bir reklam veren adına reklam satın alan bir ajans değilim olarak işaretliyoruz.
  • Yaptığımız işlemlerin tamamlamak için ekranın alt kısmında bulunan “Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıklamamız yeterli olacaktır. Facebook Reklam Hesap Ayarlarını bu şekilde yapılandırabilirsiniz. İyi gezintiler dileriz.

Facebook Reklam Hesap Ayarları (Resimli Anlatım) 5