Facebook Reklam Hesabını Üzerine Alma (Resimli Anlatım)

Facebook Reklam Hesabını Üzerine Alma (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Her alanda hızla gelişen, kurumsal düzeyde sunduğu profesyonel çözümlerle Dünya markası firmalara da ev sahipliği yapan Facebook’ta, oluşturduğumuz sayfaların Reklam Hesabını Üzerine Alma işlemlerinin nasıl yapılabileceğini sizlerle paylaşacağız.

Diğer sosyal ağları her geçen gün daha da geride bırakan Facebook‘un getirdiği yenilikler, kullanıcılarının ilgi odağı olmasında büyük rol oynamaktadır. Son olarak oluşturulan sayfaların Reklam Hesaplarını tek bir kanal üzerinden ele alınabilmesi için getirdiği uygulama oldukça ilgi çekti. Ancak bu işlemlerin nereden yapıldığının tarafından bilinmemesi, birçok kullanıcı için oldukça can sıkıcı bir hal aldığından dolayı konunun araştımasını sizler için gerçekleştirdik. Oluşturulan sayfaların reklam hesaplarının üstlenilmesi için yapılması gerekenleri görsel ve yazılı olacak şekilde sizlerle paylaştık. Aşağıdaki adımları takip ederek işlemleri sağlayabilirsiniz.

11858 teknik destek
  • Öncelikle Facebook hesabımıza giriş yapıp, tarayıcının adres satırını temizledikten sonra www.facebook.com/manage” yazıp Enter’a basıyoruz.
  • Gelen ekranın sol üst bölümünde yer almakta olan Facebook Reklamları” menüsüne tıklıyoruz.
  • Açılan sayfadaki menüler içerisinde Business Manager Ayarları” bölümüne tıklıyoruz.

Facebook Reklam Hesabını Üzerine Alma 2

  • Facebook Reklam Hesabını Üzerine Alma işlemlerimizin devamında, ekranın sol tarafında yer almakta olan Ürün Katalogları” menüsüne tıklayıp, gelen ekranın sağ üst bölümünde yer almakta olan Kurulum Klavuzu” menüsüne tıklıyoruz.

Facebook Reklam Hesabını Üzerine Alma 3

  • Daha sonrasında gelen sayfada Reklam Hesabını Üzerine Al” butonuna tıklıyoruz.

Facebook Reklam Hesabını Üzerine Alma 4

11858 teknik destek
  • Gelen bilgilendirme ekranında yer almakta olan, Reklam Hesabı Numarası:” kısmına, almak istediğimiz reklam hesabının numarasını girdikten sonra alt tarafta yer almakta olan Reklam Hesabını üzerine Alma” butonuna tıklayıp işlemelerimizi tamamlıyoruz.

Facebook Reklam Hesabını Üzerine Alma 5

İyi gezintiler dileriz.

 

Onurcan ALBAYRAK