Facebook Reklam Hesabına Erişim İsteme (Resimli Anlatım)

Facebook Reklam Hesabına Erişim İsteme (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Merhaba Arkadaşlar

Yine bir Facebook makalesiyle karşınızdayız. Sizlerle bu yazımızda, Facebook Reklam Hesabına Erişim İsteme işlemlerinin nasıl yapılacağını paylaşacağız.

11858 teknik destek

İşletmenizin, başka bir işletme adına bir reklam hesabı kullanması gerekiyorsa, reklam hesabına erişim istemeniz gerekecektir. Örneğin, bir ajans için çalışıyorsunuz ve reklam hesabı bir müşteriye ait. Reklam Hesabı hala mevcut sahibine ait olacaktır. Yani hesabın gerçek sahibinden müsaade istenerek, o reklam hesabına erişim sağlayabileceksiniz. Facebook‘un her geçen gün getirdiği yeniliklerden bir tanesi olan bu uygulamadan nasıl faydalanılacağını, sizlerle görsel ve yazılı olacak şekilde paylaşacağız.

11858 teknik destek

Facebook Reklam Hesabına Erişim İsteme işlemlerini, aşağıdaki adımları izleyerek sağlayabilirsiniz.

  • İlk olarak Facebook hesabımıza giriş yapıp, tarayıcının adres satırını temizledikten sonra www.facebook.com/manage” yazıp Enter’a basıyoruz.
  • Gelen ekranın sol üst bölümünde yer almakta olan Facebook Reklamları” menüsüne tıklıyoruz.
  • Açılan sayfadaki menüler içerisinde Business Manager Ayarları” bölümüne tıklıyoruz.

Facebook Reklam Hesabına Erişim İsteme 2

  • Facebook Reklam Hesabına Erişim isteme işlemlerimizin devamında, ekranın sol tarafında yer almakta olan Ürün Katalogları” menüsüne tıklayıp, devamında gelen ekranın sağ üst bölümünde yer almakta olan Kurulum Klavuzu” menüsünne tıklıyoruz.

Facebook Reklam Hesabına Erişim İsteme 3

11858 teknik destek
  • Yaptığımız işlemlerin devamında gelen ekrandaki seçenekler içerisinde yer almakta olan Reklam Hesabına Erişim İste” butonuna tıklıyoruz.

Facebook Reklam Hesabına Erişim İsteme 4

  • Karşımıza gelecek olan ekranda bulunan Sayfa Seçin” bölümünün sağ tarafındaki Ok ikonuna tıklıyoruz. Gelen seçenekler içerisinden sayfamızı seçerek “İleri” butonuna tıklayıp işlemlere devam ediyoruz.

Facebook Reklam Hesabına Erişim İsteme 5

  • Facebook Reklam Hesabına Erişim İsteme işlemlerimizin son adımında ise karşımıza bir kod gelecek; bu kodu bir alana not ettikten sonra, Onayla” butonuna tıklamamız yeterli olacaktır.

Facebook Reklam Hesabına Erişim İsteme 6

İyi gezintiler dileriz

 

Onurcan ALBAYRAK