Facebook Kural Ayarları Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Facebook Kural Ayarları Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Siz değerli makale okuyucularımızla bu yazımızda Facebook’ta Kural Ayarlarının nasıl yapılacağını paylaşacağız.

Sosyal medya, günümüz dünyasında herkesin olmazsa olmazları arasında kendine yer edinmiş durumdadır. Bizler artık evimizde, arkadaş ortamımızda, sohbetlerimizde, her alanda elimizden telefonları düşürmemekteyiz. Bu derece hayatımızda yer edinmiş olan iletişim teknolojisi ve bu teknolojinin bir sonucu olan Facebook‘ta sayfa sahipleri, sayfalarında yaptıkları paylaşımları daha geniş bir kitleye ulaştırmak için reklamlar vermektedir. Verilen bu reklamlar için kural oluşturma ayarlarının bilinmemesi ise oldukça can sıkıcı bir hal almaktadır. Sizlerle Facebook Kural Ayarlarının Nasıl Yapılacağını yazılı ve görsel olacak şekilde paylaşacağız.

  • İlk olarak Facebook hesabımıza giriş gerçekleştirdikten sonra adres satırını temizleyerek www.facebook.com/manage” yazıp Enter’a basıyoruz.
  • Gelen ekranın sol üst kısmındaki Facebook Reklamları” bölümüne tıkladıktan sonra açılan sayfadaki menüler içerisinde Otomatik Kurallar” menüsüne tıklıyoruz.

Facebook Kural Ayarları Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım) 2 Facebook Kural Ayarları işlemlerimizin devamında, gelen ekranın sağ tarafında bulunan seçeneklerden sırasıyla Eylemler” → “Gözden Geçir” seçeneklerine tıklıyoruz.

11858 teknik destek

Facebook Kural Ayarları Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım) 3 Bu alanda daha önce oluşturmuş olduğunuz bir kuralı değiştirip düzenledikten sonra alt tarafta yer almakta olan Kuralı Kaydet” butonuna tıklayarak değişiklikleri kaydedebilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz kuralın içeriğiyle ilgili müdahaleler, sizin yapacağınız işlemlere göre değişecektir.

11858 teknik destek

Facebook Kural Ayarları Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım) 4

11858 teknik destek
  • Sonrasında ise yine sağ tarafta yer almakta olan “Eylemler” menüsüne tıklayıp, açılan seçeneklerden “Düzenle” seçeneğine tıklıyoruz.

Facebook Kural Ayarları Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım) 5 Daha öncesinde oluşturmuş olduğunuz Kural Sonuçlarının Önizlemesi”‘ni bu alandan görebilirsiniz. Alt kısımda yer almakta olan “Kapat” butonuna tıklayarak çıkış yapabilirsiniz.

Facebook Kural Ayarları Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım) 7 Oluşturduğunuz bir kural silmek istiyorsanız, yine ekranın sağ tarafında yer almakta olan Eylemler” menüsüne tıkladıktan sonra açılacak olan seçenekler içerisinde Sil” seçeneğine tıklayıp, Facebook hesabınızdaki kuralı silebilirsiniz.

Facebook Kural Ayarları Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım) 6

 

Onurcan ALBAYRAK