Facebook Kullanıcılarını Artık Yüzünden Tanıyabilecek!

Facebook Kullanıcılarını Artık Yüzünden Tanıyabilecek!

11858 teknik destek

Sosyal medya devi Facebook, sürekli gelişen teknolojiye öncülük eden yenilikleri ile kullanıcılarına, bir sosyal medya platformundan beklenenin ötesinde hizmet sunarken, bu hizmeti kullanıcıları açısından günden güne daha da güvenli hale getiriyor. Facebook, hesapların çalınmasında artış olunca yüz tanıma sistemine geçiş için çalışmalarını hızlandırmış durumda.

Bundan sonraki süreç içerisinde kimlik doğrulama işleminizi, yüz tanım(la)ma yoluyla sağlayabileceksiniz. Facebook’un getirdiği bu yenilikte, 2 doğrulama türü bulunuyor. Bu yöntem ile, çalınan hesabınızı hızlı ve daha kolay bir şekilde geri alabileceksiniz. Bu uygulamada, sadece opsiyonel olarak sunulacak bir işlem ile giriş sağlanabileceği için, cihazın da bu özelliği taşıması gerektiğini belirtmekte fayda var.

Facebook Kullanıcılarını Artık Yüzünden Tanıyabilecek!

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Yüz tanıma özelliğiyle ilgili çalışmaların devam ettiği süre zarfında, şayet yüz tanıma işleminin güvenliği kanıtlanır ve hacker’lar tarafından da herhangi bir müdahalede bulunulamaz ise, Facebook tüm kullanıcıları için bu özelliği aktif olarak kullanılabilr hale getirecek. Facebook kullanıcıları için çok önemli bir yenilik olacağı şimdiden belli olan yüz tanıma işlemi, kilitlenen hesaplar için ayrı bir yöntem ile karşımıza gelecektir.

Hesapların güvenliğini artırıp, farklı kullanıcılar tarafından hesapların ele geçirilmemesi hedeflenen bu uygulama ile ilgili çalışmaların hızlandırıldığının, Facebook yetkilileri tarafından duyurulduğunu sizlerle paylaşmak isteriz. Kötü niyetli kişilerin, hesaplar üzerinden işlem sağlamak istedikleri andan itibaren, bu özelliğin devreye girmesiyle birlikte çok fazla işlem sağlanamayacağı kesinleşmiş olacaktır.

11858 teknik destek

İyi gezintiler dileriz.

 

Onurcan ALBAYRAK