Facebook Hesabınıza Ek Güvenlik Önlemi (Resimli Anlatım)

Facebook Hesabınıza Ek Güvenlik Önlemi (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Bu makalemizde, günümüz dünyasının en çok kullanılan ağlarından biri olan ‘Facebook’taki hesabınız için alabileceğiniz ek güvenlik önlemleri ile alakalı olarak birkaç tüyo paylaşacağız.
Kullanıcıların hesap güvenliğine çok önem veren ve güvenlik konusunda üst düzeyde çözümler sunan ‘Facebook’, bu çözümleri sürekli güncellemekte ve yeni çözümler üretmekte. Bu durumdan birçok kullanıcı haberdar olmasa da, zamanla oturacak olan bu özellikler ile ilgili sizlerin de bilgi sahibi olabilmesi için, konu ile ilgili gerekli araştırmaları gerçekleştirmiş bulunmaktayız. ‘Facebook’ hesaplarınız için uygulayabileceğiniz ek güvenlik çözümleri için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

• Öncelikle ‘Facebook’ hesabımıza giriş yapıyoruz.
• Daha sonra, profil sayfasında sağ üst kısımda bulunan ‘ok’ simgesine tıklıyoruz ve açılan menü listesinden ‘Ayarlar’ menüsüne tıklıyoruz.

11858 teknik destek

Facebook Hesabınıza Ek Güvenlik Önlemi (Resimli Anlatım)
• Açılan sayfanın sol tarafında bulunan menü listesinde ‘Güvenlik ve Giriş’ menüsüne tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.
Facebook Güvenlik_2
• Açılan sayfada menüler göreceksiniz. Sayfayı aşağıya doğru çektiğimizde, ‘İki faktörlü kimlik doğrulaması kullan’ yazısının sağ tarafında bulunan ‘Düzenle’ butonuna tıklıyoruz.
Facebook Güvenlik_3
• Açılan pencerede alt kısımda yer alan, ‘Kısa Mesaj (SMS)’ yazısının sağ tarafındaki ‘Telefon Ekle’ butonuna tıklıyoruz.
Facebook Güvenlik_4
• Açılan pencerede
◦ ‘Ülke Kodu’ kısmında ‘Türkiye (+90)’ seçeneğini seçiyoruz.
◦ ‘Telefon numarası’ metin kutusuna ise size ait olan numarayı, başına ‘0’ eklemeden giriyoruz.
• Daha sonra ‘Devam’ butonuna tıklayıp işlemleri tamamlıyoruz. Hesabınıza bundan sonra, SMS onay-giriş kodu olmadan giriş yapılamayacak. Artık ‘Facebook’ hesabınızdaki gezintilerinizi gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

11858 teknik destek

Facebook Güvenlik_5

İyi gezintiler dileriz.

Hazırlayan:Onurcan ALBAYRAK