Facebook Hesabını Geri Almak İçin Kod Alma (Resimli Anlatım)

Facebook Hesabını Geri Almak İçin Kod Alma (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Siz değerli makale okurlarımızla bu yazımızda ‘Facebook’ hesabını geri almak için kod alma işleminin nasıl yapılabileceğini paylaşacağız.
Birçok ‘Facebook’ kullanıcısı, hesabının bir başkasının eline geçmesinden dolayı oldukça sıkıntı çekmektedir. Konunun önüne geçilebilmesi için ‘Facebook’ gerekli güvenlik çözümünü, kullanıcılarının kullanımına sundu. Bu güvenlik çözümü ile artık çalınan veya giriş yapılamayan hesapları geri almak oldukça kolaylaştı. Hesabınızın bir başkasının eline geçmesi ya da hesabınıza giriş yapamamanız durumunda size gönderilecek ‘Facebook’ kodu devreye alınacak ve bu kod sayesinde hesabınızı geri alabileceksiniz. Bu güvenlik çözümünü kullanabilmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

• Öncelikle Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz.
• Daha sonra, profil sayfasının sol üst kısmında bulunan ‘ok’ simgesini tıklıyoruz ve açılan menü listesinde ‘Ayarlar’ menüsüne giriş yapıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Facebook Hesabını Geri Almak İçin Kod Alma (Resimli Anlatım)
• Açılan sayfanın sol tarafında bulunan menü listesinde ‘Güvenlik ve Giriş’ menüsüne tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.
Facebook Hesabını Geri Almak İçin Kod Alma 2
• Açılan sayfada menüler göreceksiniz. Bu sayfayı aşağıya doğru çekiyoruz ve buradaki ‘İki faktörlü kimlik doğrulaması kullan’ yazısının sol tarafında bulunan ‘Düzenle’ butonuna tıklıyoruz.
Facebook Hesabını Geri Almak İçin Kod Alma 3
• Açılan pencerede alt kısımda yer alan, ‘Hesabı Geri Alma Kodları’ yazısının sağ tarafındaki ‘Kodlar Al’ linkine (bağlantısına) tıklıyoruz.
Facebook Hesabını Geri Almak İçin Kod Alma 4
• Açıla pencerede ‘Facebook’, hesabımızın şifresini girmemizi isteyecektir. Şifreyi girip, ‘Gönder’ butonuna tıkladıktan sonra, ‘Facebook’ tarafından sizlere artık kodlar gönderilmeye başlanacaktır.
• Telefonunuz yanınızda olmadığı zamanlarda da bu kodları kullanabilirsiniz. Bu sistem, ‘Facebook’un getirmiş olduğu güvenlik çözümlerinin en iyisidir. Kullanmanızı tavsiye ederim.

11858 teknik destek

Facebook Hesabını Geri Almak İçin Kod Alma 5

Hazırlayan:Onurcan ALBAYRAK