Facebook Hesabım Kilitlendi, Nasıl Açabilirim? (Resimli Anlatım)

Facebook Hesabım Kilitlendi, Nasıl Açabilirim? (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

“Facebook Hesabım Kilitlendi Nasıl Alabilirim?”, “Facebook Hesabım Kilitlendi”, “Kilitlenen Facebook Hesabını Açma”, “Güvenlik Nedeniyle Kilitlenen Facebook Hesabını Açma”

Tartışmasız sosyal medyanın en popüler ağı haline gelen Facebook’ta son zamanlarda artan sahte hesaplardan dolayı hesaplar çalınmaktadır. Bunun önüne geçilebilmesi adına Facebook hesabları kilitlemeye başlamıştır. Bu nedenle açılan sahte hesapların, kilitlendikten sonra açılması mümkün değildir.

11858 teknik destek

Eğer hesaptaki bilgilerle kimlikteki bilgileriniz uyuşuyorsa, Facebook Hesabınız Kilitlendikten sonra açmamız mümkün.

11858 teknik destek

Kilitlenen Facebook hesabınızla alakalı yapmanız gereken işlemler için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

 

  • Facebook Hesabı Kilitlenen kullanıcıların hesaplarının kilitlendiği ile ilgili uyarı, Facebook’a girişi sırasında ortaya çıkmaktadır. İşlemlerimize bu aşamadan başlayacağız.
  • Facebook hesabımıza giriş gerçekleştirdiğimizde karşımıza, Güvenlik nedenleriyle hesabın geçici olarak kilitlendi” başlığı altında Bu hesapta yazanlar geçek adın ve kişisel bilgilerinse, lütfen bunu doğrulamamıza yardımcı ol.şeklinde bir bilgilendirme ve uyarı penceresi gelecektir.

Verilen uyarıyla Facebook, hesabınızda kullandığınız isim bilgilerinin farklı olduğunu hissettiği için hesabın kilitlendiği bilgisini veriyor. Kilitleme işlemi ile alakalı tekrar inceleme” talebi oluşturmak için Devam” butonuna tıklıyoruz.

11858 teknik destek

Facebook Hesabım Kilitlendi Nasıl Açabilirim 2

  • Sonrasında karşımıza gelen Lütfen kimliğini onaylamak için aşağıdaki yöntemlerden birini seçbilgilendirme kısmında sunulan seçenek(ler)le devam ediyoruz. Bu aşamada arkadaşlarınızı tanıyarak hesabı açabilirsiniz, ancak arkadaşlarınızı tanıyamadığınız durumda kimlik ibrazının yapılması gereklidir. Eğer hesaptaki bilgiler gerçekteki bilgilerle uyuşmuyorsa hesabı geri alamazsınız.

Bilgiler hesabınızla uyuşuyorsa alt kısımda yeralan Devam” butonuna tıklıyoruz.

Facebook Hesabım Kilitlendi Nasıl Açabilirim 3

  • Fotoğraflı bir kimlik yüklekısmında, alttaki bilgileri okuduktan sonra kimliğimizi gönderimek için alt kısımda bulunan Devam” butonuna tıklıyoruz.

Facebook Hesabım Kilitlendi Nasıl Açabilirim 4

  • Kimliği yüklemek için karşımıza gelen ekranda bulunan,

Dosyaları Seçkısmından bilgisayarımıza aktarmış olduğumuz kimliği seçip,

“Bu bir devlet kurumu tarafından verilmiş kimliğimdir. Geçerli bir kimlik yüklemedikçe hesabımla ilgili yardım alamayacağımı anlıyorum.” kutucuğunu da işaretledikten sonra alt kısımda bulunan “Devam” butonuna tıklıyoruz.

Facebook Hesabım Kilitlendi Nasıl Açabilirim 5

  • “Teşekkür Ederiz” başlığı altında bir bilgilendirme penceresi açılacaktır. Facebook incelemeleri gerçekleştirdikten sonra hesabınızın aktif hale gelmesini sağlayacağını iletecektir. Bu inceleme aşamasında beklememiz gerekmektedir. Yaptığımız işlemler tamamlandığından dolayı, alt kısımdaki Çıkış Yap” butonuna tıklayarak çıkış yapabilirsiniz.

Facebook Hesabım Kilitlendi Nasıl Açabilirim 6