“Facebook gizlilik ayarı kontrolü” Mesajı Nedir? Ne Yapmak Gerekir?

“Facebook gizlilik ayarı kontrolü” Mesajı Nedir? Ne Yapmak Gerekir?

11858 teknik destek

Günlük yaşantımızın vazgeçilmezlerinden biri olan Facebook’ta, giriş yaptıktan sonra karşımıza gelen Gizlilik Ayarı kontrolü yapmak ister misin?” mesajı için, birçok kullanıcısı yapılması gereken işlemleri bilmemektedir.

Gizlilik Ayarı kontrolü yapmak ister misin?” mesajına istinaden yapılması gereken işlemler ile alakalı aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • Öncelikle hesabımıza giriş gerçekleştiriyoruz,
  • Sonrasında karşımıza Gizlilik Ayarı Kontrolü yapmak ister misin?” başlığı altında, “Gizliliğini önemsiyoruz ve doğru kişilerle paylaşımda bulunduğundan emin olmak istiyoruz. Gönderilerinin, uygulamalarının ve bazı Profil bilgilerinin gizlilik ayarını gözden geçirmenin hızlı bir yolunu burada bulabilirsin.” şeklinde bilgilendirme sayfası gelecek.

Peki gelen mesaj sonrasında yapmamız gereken işlem nedir?

11858 teknik destek

facebook-gizlilik-ayari-kontrolu-mesaji-ne-yapmak-gerek-3

  • Öncelikle Facebook hesabımızın sağ üst tarafında yer alan kilit işaretine tıklayıp, daha sonrasında açılan sayfada Gizlilik Ayarı Kontrolü kısmına tıklayarak işlemlerimize devam ediyoruz.

facebook-gizlilik-ayari-kontrolu-mesaji-ne-yapmak-gerek-4

11858 teknik destek

İlk olarak,

  1. Gönderiler

“Haber Kaynağı’ndan veya Profilinden her paylaşımda bulunduğunda, kimlerin göreceğini kontrol etmek için bir hedef kitle seçebilirsin.”

bilgilendirme yazısının alt kısmında yer alan seçeneklerde, yapmış olduğumuz gönderilerin kimler tarafından görülebileceği ile ilgili seçeneği seçtikten sonra alt bölümde yer alan İleri butonuna tıklıyoruz.

facebook-gizlilik-ayari-kontrolu-mesaji-ne-yapmak-gerek-5

11858 teknik destek
  1. Uygulamalar

“Giriş yapmak için Facebook’u kullandığın uygulamalar burada. Her birini kimlerin görebileceğini düzenle ve artık istemediklerini sil. 

İpucu: Uygulamalarını daha sonra istediğin zaman uygulama ayarlarından düzenleyebilirsin.”

bilgilendirme yazısının alt kısmında bulunan, uygulamaların kimler tarafından görülebileceği ile ilgili seçeneği ayarladıktan sonra yine alt kısımda bulunan İleri butonuna tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

facebook-gizlilik-ayari-kontrolu-mesaji-ne-yapmak-gerek-6

  1. Profil

“Profilindeki bu bilgilere göz at ve kimlerle paylaşmak istediğine karar ver. Profilinin burada gösterilenden daha fazla bilgi içerebileceğini unutma.”

bilgilendirme yazısının alt kısmında yer alan, kişisel bilgilerimizin kimler tarafından görülebileceği ile ilgili seçeneği seçtikten sonra ekranın sağ alt kısmında yer alan Bitir butonuna tıklıyoruz.

facebook-gizlilik-ayari-kontrolu-mesaji-ne-yapmak-gerek-7

Yaptığımız işlemlerle Gizlilik Ayarı Kontrolü yapmak ister misin?” uyarı ve bilgilendirme mesajına istinaden gerekli ayarları yapılandırmış bulunmaktayız.

facebook-gizlilik-ayari-kontrolu-mesaji-ne-yapmak-gerek2

İyi gezintiler dileriz.