Facebook Çevrimdışı Olay Seti Nasıl Oluşturulur? (Resimli Anlatım)

Facebook Çevrimdışı Olay Seti Nasıl Oluşturulur? (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Sosyal medyanın en popüler ağı olan Facebook’ta yeni gelen Çevrimdışı Olay Seti özelliğinin nasıl oluşturulacağını sizlerle paylaşacağız.

Her geçen gün kullanıcı kitlesini daha da genişleten Facebook‘un bu başarısının altında, getirdiği yenilikler yer almaktadır. Her an bir başka yenilikle kullanıcısının karşısına çıkan ve memnuniyetini sağlayan Facebook, son özelliği ile yine dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bulunmaktadır. Çevrimdışı olaylarla ilgili getirmiş olduğu yenilikle beraber Facebook’ta sayfa sahibi olan kullanıcıların, çevrimdışıyken bile hesap hareketlerini kontrol etme olanağını sağlamış bulunmaktadır. Facebook’ta sayfa sahiplerinin Çevrimdışı Olay Seti Nasıl Oluşturulur?” sorusunun yanıtını yine sizler için araştırdık. Aşağıdaki işlemleri sağlamanız durumda Çevrimdışı Olay Seti özelliğini kullanabileceksiniz.

  • Facebook’ta Çevrimdışı Olay Seti Oluşturma işlemleri için ilk olarak Facebook hesabımıza giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Daha sonra tarayıcının adres satırını temizleyerek www.facebook.com/manage” yazdıktan sonra Enter’a basıyoruz.
  • Gelen sayfanın sol üst kısmındaki Facebook Reklamları” bölümüne tıklayıp, açılan sayfadaki menüler içerisinde Çevrimdışı Olaylar” menüsüne tıklıyoruz.

Facebook Çevrimdışı Olay Seti Nasıl Oluşturulur 2

11858 teknik destek
  • Sonrasında gelen sayfanın sağ üst kısmındaki Çevrimdışı Olay Seti Oluştur” butonuna tıklıyoruz.

Facebook Çevrimdışı Olay Seti Nasıl Oluşturulur 3

11858 teknik destek
  • Facebook’ta Çevrimdışı Olay Seti Oluşturma işlemlerimizin devamında gelen sayfadaki Ad:bölümüne, kendinizin belirleyeceği bir isim giriyoruz.
  • Açıklama: alanına ise kendiniz bir açıklama belirleyip girdikten sonra sağ alt kısımdaki Oluştur” butonuna tıklıyoruz.

Facebook Çevrimdışı Olay Seti Nasıl Oluşturulur 4

11858 teknik destek
  • Daha sonra gelen Reklam Hesapları Atayın ve Takip Ayarlayın” başlıklı pencerede, “Reklam Hesaplarını Otomatik Olarak Atayın” seçeneğini aktif ettikten sonra sonra İleri” butonuna tıklıyoruz.

Facebook Çevrimdışı Olay Seti Nasıl Oluşturulur 5

  •   Facebook’ta Çevrimdışı Olay Seti Oluşturma işleminin son adımına geldiğimiz ise karşımıza Çevrimdışı Olay Seti Oluşturuldu” diye uyarı gelecektir.
    • Çevrimdışı Olay Seti Kodu‘nu bir yere not almanızı öneririz; ilerleyen zamanlarda lazım olacaktır. Bitti” diyerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Facebook Çevrimdışı Olay Seti Nasıl Oluşturulur 6

 

Onurcan ALBAYRAK