Facebook Business Manager’da Yönetici Davetini İptal Etme (Resimli Anlatım)

Facebook Business Manager’da Yönetici Davetini İptal Etme (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Siz değerli makale okuyucularımızla bu yazımızda Facebook Business Manager’da Yönetici Davetini İptal Etme işleminin nasıl yapılacağını paylaşacağız.

Günümüz, teknoloji ve iletişim çağı olmasından dolayı hemen hemen herkesin bir Facebook hesabı bulunmaktadır. Ancak teknoloji ilerledikçe sadece Facebook hesabına bağlı kalmıyoruz, daha geniş kitlelere hitap edebilmek adına sayfalar oluşturmaktayız. Facebook hesaplarında sayfaları olan her kullanıcı, Business Manager uygulamasından haberdardır. Business Manager hesabınızdaki işlemlerin, günlük yaşantınızdaki işlerinizin yoğunluğundan dolayı kontrol edemediğiniz zamanlarda yakın gördüğünüz birini sayfa yönetici atayıp onun işlemlerinizi halletmesini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak gönderim sağladığımız davet başka birine gittiğinde ya da arkadaşınızın bu durumu kabullenmemesi durumunda isteğin iptal edilebilmesi için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

11858 teknik destek
  • Öncelikle Facebook hesabımıza giriş yapıp, tarayıcı adres satırını temizledikten www.facebook.com/manage” yazıp, Enter’a basıyoruz.
  • Gelen ekranın sol üst bölümünde yer almakta olan Facebook Reklamları” menüsüne tıklıyoruz.
  • Açılan sayfadaki menüler içerisinde Business Manager Ayarları” bölümüne tıklıyoruz.

Facebook Business Manager’da Yönetici Davetini İptal Etme 2

  • Facebook Business Manager’da Yönetici Davetini İptal Etme işlemlerimizin devamında, ekranın sol tarafında yer almakta olan Ürün Katalogları” ikonuna tıklayıp, gelen sayfanın sağ üst bölümünde yer almakta olan, Kurulum Klavuzu” menüsüne tıklıyoruz.

Facebook Business Manager’da Yönetici Davetini İptal Etme 3

  • Gelen sayfanın sol tarafında, Business Manager hesabına Yönetici” olarak atadığımız kişinin bilgilerini göreceksiniz. Davet”, gönderdiğiniz kişi tarafından görülmediyse ya da kabul görmediyse veya da hatalı birine gönderim sağladıysanız ve o kişi “Davet”‘i kabul etmediyse, isteği iptal etmek için ekranın sağ tarafında bulunan Daveti İptal Et” butonuna tıklayıp işlemlere devam ediyoruz.

Facebook Business Manager’da Yönetici Davetini İptal Etme 4

11858 teknik destek
  • Facebook Business Manager’da Yönetici Davetini İptal Etme işlemlerimizin son adımında ise, gelen ekranda Yönetici” daveti göndermiş olduğumuz kişi için Daveti İptal Et” butonuna tıkladıktan sonra, daveti iptal edebiliyorsunuz.

Facebook Business Manager’da Yönetici Davetini İptal Etme 5

İşlemlerimiz tamamlanmıştır. İyi gezintiler dileriz.

 

Onurcan ALBAYRAK