Facebook Business Manager’da Sayfayı Üzerine Alma (Resimli Anlatım)

Facebook Business Manager’da Sayfayı Üzerine Alma (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Siz değerli makale okurlarımızla bu yazımızda, Facebook Business Manager’da Sayfayı Üzerine Alma işlemlerinin nasıl yapılacağını paylaşacağız.

Facebook hesaplarında sayfaları olan birçok Facebook kullanıcısı, açtıkları sayfaların yöneticisi olarak, yakın arkadaşlarının isteği üzerine arkadaşlarını kendi sayfalarının yöneticisi statüsüne alındıktan sonra, yönetici statüsü kazanan kişi, sayfaları da üzerine alabilmektedir. Bu işlem, yeni bir özellik olan Business Manager uygulamasıyla sağlanabildiği için, birçok kullanıcı tarafından bilinmemektedir. Bu nedenle biz de sizlerle konuyu yazılı ve görsel olacak şekilde paylaşacağız. Facebook Business Manager Hesabında Sayfayı Üzerine Alma işlemleri için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

11858 teknik destek
  • İşlemlerimizin ilk adımında Facebook hesabımıza giriş yapıp, daha sonra tarayıcının adres satırını temizledikten www.facebook.com/manage” yazdıktan sonra Enter’a basıyoruz.
  • Gelen ekranın sol üst bölümünde yer almakta olan Facebook Reklamları” menüsüne tıklıyoruz.
  • Açılan sayfadaki menüler içerisinde Business Manager Ayarları” bölümüne tıklıyoruz.

Facebook Business Manager’da Sayfayı Üzerine Alma 2

  • Facebook Business Manager’da Sayfayı Üzerine Alma işlemlerimizin devamında, ekranın sol tarafında yer almakta olan Ürün Katalogları” menüsüne tıklayıp, devamında gelen ekranın sağ üst bölümünde yer almakta olan Kurulum Klavuzu” alanına tıklıyoruz.

Facebook Business Manager’da Sayfayı Üzerine Alma 3

  • Gelecek olan sayfayı aşağıya doğru çektiğimizde karşımıza birkaç seçenek gelecektir. Bu seçenekler içerisinde Sayfayı Üzerine Al” bölümüne tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

Facebook Business Manager’da Sayfayı Üzerine Alma 4

11858 teknik destek
  • Gelen ekranın arama kısmına, üzerine alacağımız sayfanın ismini yazdığımızda, hemen alt kısımda sayfa bilgileri gelecektir. Sayfanın üstlenilebilmesi için, işlem sağladığınız sayfada yönetici olmanız gerekiyor; yönetici değil iseniz hiçbir sayfayı üzerine alamazsınız.
  • Alt kısımda bulunan Sayfayı Üzerine Al” bölümüne tıkladığınızda, yönetici olduğunuz sayfayı tek bir hesap üzerinden yönetebileceksiniz.

Facebook Business Manager’da Sayfayı Üzerine Alma 5

İyi gezintiler dileriz.

 

Onurcan ALBAYRAK