Facebook Business Manager’da Piksel Oluşturma (Resimli Anlatım)

Facebook Business Manager’da Piksel Oluşturma (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Bu makalemizde, sosyal medyanın en popüler ağı olan Facebook‘ta, Business Manager uygulamasında nasıl Piksel oluşturulacağını sizlerle paylaşacağız.

Dünyada hemen her ülkeden ve toplum kesiminden geniş kullanıcı bir kitlesi olan Facebook’ta sayfası olanların sayısı da oldukça fazladır. Sayfa sahiplerinin reklam hesaplarını tek bir elden yönetmiş olduğu Business Manager uygulamasında oluşturdukları Piksel ile birlikte İnternet sitelerinde eylemlerini takip edebilmekte ve reklamlarında aldığı sonuçları ölçüp, dönüşümler için reklamları optimize edip yeniden pazarlama işlemleri için hedef kitlelerini belli bir seviyeye ulaştırmak adına işlem sağlamaktadırlar. Yalnız Facebook hesapları içerisinde sayfaları olan kullanıcıların neredeyse birçoğunun, Facebook’un bu özelliğinden haberi bulunmamaktadır. Sizler için konunun araştırmasını gerçekleştirdik. Aşağıdaki adımları takip ederek Facebook Business Manager‘da Piksel oluşturabilirsiniz.

  • Öncelikle Facebook hesabımıza giriş yapıp, tarayıcı adres satırını temizledikten sonra “www.facebook.com/manage” yazıp, Enter’a basıyoruz.
  • Gelen ekranın sol üst bölümünde yer almakta olan Facebook Reklamları” menüsüne tıklıyoruz.
  • Açılan sayfadaki menüler içerisinde Business Manager Ayarları” bölümüne tıklıyoruz.

Facebook Business Manager’da Piksel Oluşturma 2

11858 teknik destek
  • Facebook Business Manager’da Piksel Oluşturma işlemlerimizin ilk adımında, gelen ekranın sol tarafında bulunmakta olan ters “S” işaretli ikona tıklıyoruz.
  • Gelen ekranın ortasında yer almakta olan Bir Facebook Pikseli Oluştur” butonuna tıklıyoruz.

Facebook Business Manager’da Piksel Oluşturma 3

11858 teknik destek
  • Yaptığımız işlemler sonrasında gelen ekranın alt tarafında bulunan Facebook Pikseli Koşullarını Kabul Ediyorum” bölümünündek kutucuğu seçtikten sonra, İleri” butonuna tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

Facebook Business Manager’da Piksel Oluşturma 4

  • Daha sonrasında açılan bilgilendirme ekranında Pikseliniz Henüz Kullanıma Hazır Değil” uyarısı gelecektir. Bu uyarı daha öncesinde oluşturmuş olduğunuz bir Piksel hesabınız var ise çıkar; çıkmadığı takdirde  bir Piksel hesabı oluşturmuş olacaksınız.
  • Ekranda herhangi bir işlem gerçekleştirmeden, alt tarafta yer almakta olan Devam Et” butonuna tıklayıp işlemlere devam ediyoruz.

Facebook Business Manager’da Piksel Oluşturma 5

  • Facebook Business Manager’da Piksel Oluşturma işlemleri tamamlandı. Açılan ekranda gerekli ayarları sağlayabilir, buna yönelik işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook Business Manager’da Piksel Oluşturma 6

İyi gezintiler dileriz.

 

Onurcan ALBAYRAK