Facebook Business Manager’a Kişi Ekleme (Resimli Anlatım)

Facebook Business Manager’a Kişi Ekleme (Resimli Anlatım)

11858 teknik destek

Facebook‘ta sayfa sahiplerinin son zamanlarda merak ettiği konulardan biri olan Business Manager’a Kişi Ekleme işlemlerini sizlerle paylaşacağız.

Kullanıcılarının karşısına her geçen gün yeni bir özellikle çıkan Facebook, getirdiği yeniliklerle göz kamaştırmaya devam ediyor. Facebook hesaplarında sayfa oluşturan kullanıcıların neredeyse tamamı Business Manager uygulamasından habersiz durumdadır. Sizlerle daha öncesinde “Business Manager Nasıl Oluşturulur?”, “Business Manager Ayarları Nasıl Yapılır?” makalelerini paylaşmıştık. Bu yazımızda ise Business Manager uygulamasında Kişi ekleme işleminin nasıl yapılacağını sizlerle paylaşacağız.

  • Facebook Business Manager’a Kişi Ekleme işlemlerimizin ilk adımında Facebook hesabına giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Daha sonrasında adres satırını temizleyip, www.facebook.com/manage” yazdıktan sonra Enter’a basıyoruz.
  • Gelen sayfanın sol üst kısmındaki Business Manager alanına tıklayıp, açılan sayfadaki menüler içerisinden Business Manager Ayarları” menüsüne tıklıyoruz.

Facebook Business Manager’a Kişi Ekleme 2

11858 teknik destek
  • Açılan sayfanın sağ tarafında bulunan Yeni Kişiler Ekle” butonuna tıklıyoruz.

Facebook Business Manager’a Kişi Ekleme 3

11858 teknik destek
  • Facebook Business Manager’a Kişi Ekleme işlemlerimize devam ederken, gelen ekranda arama kutucuğu bölümüne eklemek istediğimiz kişinin mail adresini girdikten sonra alt kısımda bulunan Kişilere Ekle” butonuna tıklıyoruz.

Facebook Business Manager’a Kişi Ekleme 4

11858 teknik destek
  • Facebook Business Manager’a Kişi Ekleme işleminin son adımında ise, gelen ekranda yeralan seçeneklerin sol tarafındaki kare kutucukları işaretledikten sonra alt kısımda bulunan İleri” butonuna tıklıyoruz.

Facebook Business Manager’a Kişi Ekleme 5

  • Davet Gönderildi” uyarısını aldıktan sonra Facebook Business Manager’a Kişi Ekleme işlemlerimizi tamamlamış olacağız. Ekranın alt tarafında yeralan “Kapat” butonuna tıklayıp bilgilendirme penceresini kapatabilirsiniz.

Facebook Business Manager’a Kişi Ekleme 6

İyi gezintiler dileriz.

 

Onurcan ALBAYRAK