Facebook ‘Adınızı güncelleyebilir miyiz?’ Sorunu Nasıl Çözülür?

Facebook ‘Adınızı güncelleyebilir miyiz?’ Sorunu Nasıl Çözülür?

11858 teknik destek

Hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri haline gelen Facebook’ta son zamanlarda yaşanılan problemlerden bir tanesi de Facebook hesabımıza giriş mailimizi ve şifremizi yazdığımızda karşımıza Adınızı güncelleyebilir miyiz?” başlığı altında gelen bir uyarıdır. Bu uyarı sonrası birçok kullanıcı, hesabının çalındığını ya da Facebook tarafından hesabının kilitlendiğini zannetmektedir.

Problemin giderilip hesabınızı dilediğiniz gibi kullanmaya devam edebilmeniz için aşağıdaki adımlarını izlemeniz yeterli olacaktır.

11858 teknik destek
  • İlk olarak Facebook Hesabımıza giriş yaptığımızda çoğu kullanıcının karşısına ekranda görmüş olduğumuz bu uyarı gelmektedir: Adınızı güncelleyebilir miyiz?”
  • Gelen bu uyarının amacı, Facebook’ta yazan isminizin sağında ya da solunda ekstra bir isim uzantısının olmasından kaynaklanmaktadır. Bu sebepten dolayı da hesabınızda yazan isim bilginizi hangi şekilde güncelleyebileceğinize ilişkin, Facebook bunu öneri olarak da sizinle paylaşacaktır.
  • Sağ alt kısımda yer alan Adı Güncelle bölümüne tıklamadığınız süre içerisinde hesabınıza erişim kapatılacaktır. Bu sebepten ötürü Adı Güncelle bölümüne tıklıyoruz.

facebook-adinizi-guncelleme-sorunu-nasil-giderilir-2

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Adı Güncelle kısmına tıkladıktan sonra, Hepsi Bu Kadar yazılı bir pencere açılacaktır.
  • Facebook’ta son zamanlarda karşılaşılan bu durumun temelinde, kendi prensiplerine aykırı bir isim kullanımı sonrasında kullanıcıları uyarmaktır. Bu sebeple de kullanıcılarından, isim bilgisini güncellemesini istemektedir.
  • İşlemlerimizi sağlamış bulunmaktayız. Facebook hesabınıza giriş sağlayabilmeniz için sağ alt kısımda yer alan Haber Kaynağı’na Git butonuna tıklamanız halinde hesabınıza geri kavuşmuş olacaksınız.

facebook-adinizi-guncelleme-sorunu-nasil-giderilir-3

11858 teknik destek

İyi gezintiler dileriz.